Vivo, İlk 5G Akıllı Telefonu iQOO'yu Duyurdu

Vivo, İlk 5G Akıllı Telefonu iQOO’yu Duyurdu

Çin'in en büyük kenti olan Şanghay, Taşınabilir Dünya Konferansı'na konut sahipliği yapmaya başladı. Çinli akıllı telefon üreticileri başta olmak üzere pek çok şirket, düzenlenen etkinlikler kapsamında yeni teknolojik eserlerini tanıtma imkanı buluyorlar. Çinli bir akıllı telefon üreticisi Vivo da bu etkinlikler kapsamında birinci 5G ilişki dayanaklı akıllı telefonu iQOO'yu tanıttı. Bu yılın son çeyreğinde piyasaya sürülmesi planlanan Vivo iQOO 5G, yapılan tanıtımların akabinde ön sipariş sistemine açıldı. İşte Vivo'nun birinci 5G ilişki dayanaklı akıllı telefonu iQOO;

Vivo, İlk 5G Akıllı Telefonu iQOO'yu Duyurdu

Telefonun donanımsal özelliklerine yakından bakacak olursak; Vivo iQOO 5G, Qualcomm Snapdragon 855 işlemciden güç alacak ve 5G dayanağını de yeniden Snapdragon X50 modemiyle sağlayacak. Şirket, bu modelin özelliklerini ayrıntılı olarak açıklamadı lakin daha çok 5G teknolojisiyle ilgili yeteneklerini sergiledi. Bu yetenekler 5G Cloud Game, 5G EasyShare ve 5G Screen Mirroring'di. Yapılan tanıtımlar sırasında ilgili en çok üzerinde toplayan özellikse 5G Cloud Game oldu. Vivo, bulut teknolojisini kullanarak 5G kontakta başarılı bir oyun tecrübesi sundu.

Çin'de ön sipariş sistemine açılan Vivo iQOO'nun fiyatı şimdilik muhakkak değil. Şirket, gerekli çalışmaları tamamladıktan sonra Vivo iQOO'nun fiyatını, kesin çıkış tarihiyle birlikte açıklayacağını duyurdu.