Apple, Akıllı Saatleri İçin Bir Kamera Patenti Aldı

Apple, Akıllı Saatleri İçin Bir Kamera Patenti Aldı

Şirketler, akıllı saatlere kamera eklemeyi daha evvel denemişlerdi. Kordona yerleştirilen kameralar sayesinde akıllı saatlerimizde kamerayı kullanabilecektik ancak işlevsel olarak kordonda kamera başarılı olamadı. Bileğinizde sabit olan bir saatle fotoğraf çekmek için bileğinizi zorlamanız gerekebilir yahut imajlı konuşma yaparken kamerayı kapatmayı unutmuş olabilirsiniz. Apple, bu üzere sıkıntılara bir tahlil getirmiş olabilir.

Şirket, yerleşik kamerasını neredeyse istediğimiz her yere koyabileceğimiz, yeni bir Apple Watch serisi için patent aldı. Geçmiş Apple Watch’lara benzeyen patentteki tasarım, saattin ucunda bulunan kamera nedeniyle evvelkilerden ayrılıyor. Bu yeni konsept, saatin her iki tarafındaki kameralara yardımcı oluyor ve hatta 360 derece görüntülemeye bile müsaade verebiliyor. Kameraları kapatmak için ise, bandın üzerine bir kamera tuşu konulması bekleniyor.

Apple, Akıllı Saatleri İçin Bir Kamera Patenti Aldı

Apple’ın yalnızca bir patent aldığını, bunun bir eser haritası olmadığını unutmamak gerek. Bu patent bize ilerideki Apple Watch’larda bu tasarımı göreceğimizi garanti etmiyor. Watch’lar için bu usul kameraların söylentileri ise 2015’ten beri süregeliyor ve pil ömrü, sensör ve depolama üzere başa çıkılması kolay olmayan sorunlarla gayret ediyor. Fakat teknolojideki yeni adımlar, bu gayelere ulaşmakta bize eskiye göre daha çok yardımcı oluyor ve son vakitlerde Apple, Watch’ları rastgele bir iPhone’a bağlı kalmadan kullanmanız için efor sarf ediyor. Artık daima bir arada Apple’ın bu tasarımı ne vakit çıkaracağını beklemek zorundayız.