WhatsApp, Bildirimden Ses Kaydı Dinleme Özelliğini Deniyor

WhatsApp, Bildirimden Ses Kaydı Dinleme Özelliğini Deniyor

Kullanıcıların uygulamaya girmeden gelen bildirileri görmesine imkan sağlayan ön izleme özelliği, sesli iletileri da uygulamaya girmeden açma konusu üzerine geliştiriliyor. Geliştirilmiş bildirimlerin ne vakit çıkacağına dair rastgele bir bilgi bulunmasa da nasıl görüneceğine dair bir ekran manzarası bulunuyor.

WABetaInfo, Twitter üzerinden paylaştığı ekran imgesiyle WhatsApp'a gelecek olan yeni bildirimlerini gösterdi. Şu an için hâlâ geliştirme sürecinde olduğu söylenen özelliğin iOS işletim sisteminde görüldüğü de belirtildi. WABetaInfo, bu bilhassa birlikte WhatsApp kullanıcılarının sesli iletileri bildirim panelinde görüntüleyebileceklerini de ekledi. Şu an için bu özelliğin ne vakit yayınlanacağına dair net bir bilgi bulunmuyor.

WhatsApp, Bildirimden Ses Kaydı Dinleme Özelliğini Deniyor

Tabii ki özelliğin ne vakit çıkacağına dair net bir bilgi bulunmaması, varsayımların belirmeyeceği manasına gelmiyor. Bilgiyi ortaya çıkaran kişi, yakın vakitte WhatsApp'a gelecek olan büyük güncellemeyle birlikte bildirim panelinden sesli bildirileri oynatma özelliğinin de geleceğini düşündüğünü belirtti. Ayrıyeten Eylül güncellemesiyle birlikte WhatsApp'ın karanlık moda kavuşacağı da bildirildi.

Bildirimlere geri dönecek olursak WhatsApp, son olarak uygulaması içerisinde bulunan çıkartmaları bildirim olarak görüntüleme özelliğini iPhone'lar için yayınladı. Kullanıcılar birebir vakitte gelen bildirime basılı tutarak gelen çıkartmayı tam boyutlu olarak da görebiliyor.