Bir Havayolu Şirketi, Bedava Nintendo Switch Dağıttı

Bir Havayolu Şirketi, Bedava Nintendo Switch Dağıttı

Geçtiğimiz günlerde Southwest Havayolları ile San Diego’ya uçan yolculara, kek-meyve suyu ikilisinden çok daha öte bir sürpriz yapıldı. Yolcular, birer tane Nintendo Switch ve yakın vakitte çıkan Harika Mario Maker 2 ikramıyla karşılaştı. 

İlk olarak Funimation’dan toplumsal medya müdürü Nicholas Friedman’ın paylaştığı bilgilere nazaran yolculara bir bilet verildi. Nintendo ile birlikte gerçekleştirilen kampanyaya katılan şanslı şahıslar, bu bileti vererek inişte oyunu ve konsolu alabildiler. 

Nintendo, daha evvel de Southwest ile birlikte kampanyalar yapmıştı. Geçmişte Wii U konsolları ve orjinal Harika Mario Maker’i özel bir havayolu temalı kısımla birlikte armağan eden firma, o devirde de büyük dikkat çekmişti. 

Promosyon, zamanlama açısından epeyce âlâ bir devirde gerçekleştirildi. San Diego’da gerçekleştirilecek olan Comic Con yolcularını memnun eden ikramlar, Nintendo’nun yeni yazılım ve donanımları tanıttığı bu devirde büyük ilgi çekti. Yeni jenerasyon Switch’in daha âlâ batarya ömrü olacağı daha evvel açıklanmıştı Ayrıyeten yeni Joy-Con renkleri de duyurulmuştu. Luigi’s Mansion 3 oyunu da geçtiğimiz günlerde bir çıkış tarihine kavuşmuştu. Bütün bu açıklamalar ve sansasyon, yalnızca el konsolu olarak tasarlanan Switch Lite’ın duyurulmasının akabinde gerçekleşmişti.