Xiaomi, Dokunmatik Sorunu Olan Poco F1'leri Geri Çağırıyor

Xiaomi, Dokunmatik Sorunu Olan Poco F1’leri Geri Çağırıyor

10 yıldan daha da uzun bir mühlet evvel günlük hayatımıza dâhil olan dokunmatik ekranlar, bilhassa taşınabilir aygıtların kullanımında büyük rol oynuyor. Bu ekran teknolojisi sayesinde akıllı telefonlarımız aracılığıyla her an her bilgiye kolay bir biçimde erişim sağlayabiliyoruz.

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, 29 Ağustos 2018 tarihinde fiyat/performans odaklı akıllı telefonu Poco F1'i duyurmuştu. Tanıtımı yapıldıktan sonra uzun bir müddet gündemde kalan Poco F1, ön siparişe açıldıktan yalnızca saniyeler sonra stokunu tüketmişti.

Xiaomi, Dokunmatik Sorunu Olan Poco F1'leri Geri Çağırıyor

Geçtiğimiz haftalar içerisinde bütçe akıllı telefonu Poco F1 için yazılım güncellemesi yapan Xiaomi, bu güncelleme ile birçok yanılgıyı gidermiş ve performansta da düzgünleştirme sağlamıştı. Birtakım kullanıcıların dokunmatik ekran ile ilgili meseleler yaşadığını bildirmelerinin akabinde Çinli bölüm devi, bu sorunu yaşayan kullanıcıların aygıtlarını test etme maksadıyla geri çağırıyor.

Geri çağırma programının başladığını ise şirketin Pocophone departmanının başında bulunan Alvin Tse, resmi Twitter hesabından paylaştığı bir gönderi ile kamuoyuna duyurdu. Bu gönderide Xiaomi'nin ekranında donma, kendi kendine dokunma ve basılı kalma yanlışları bulunan Poco F1'leri geri çağırdığını söyledi.

Xiaomi, Dokunmatik Sorunu Olan Poco F1'leri Geri Çağırıyor

Hata oluşan aygıtları test edip buna uygun bir tahlil üretmek isteyen Xiaomi'nin kusurlu aygıtları yenileriyle değiştirebileceği düşünülüyor. Oluşan kusurun akabinde şirketin gösterdiği ilginin bu yıl tanıtılması beklenen Poco F2 akıllı telefonunu satın alacak kullanıcılar için olumlu bir etken olması bekleniyor.