Xiaomi Mi CC9e, TENAA Sertifikasını Aldı

Xiaomi Mi CC9e, TENAA Sertifikasını Aldı

Xiaomi’nin M1904F3BC model numaralı telefonunun TENAA sertifikası ortaya çıktı. Mi CC9e ismiyle tanıtılacağı düşünülen telefon Xiaomi’nin geçtiğimiz sene bünyesine kattığı Meitu’yla ortak tanıtılacak. Xiaomi CEO’su Lei Jun, bugün Meitu takımıyla ‘Küçük Peri’ isimli bir telefon üzerine çalıştığından bahsetmişti. Bahsedilen telefonun bu olmasıysa epeyce mümkün.

Xiaomi Mi CC9e, TENAA Sertifikasını Aldı

Telefonun özelliklerine baktığımız vakit 6,39 inçlik AMOLED FHD+ bir ekran bizleri karşılıyor. Ön panelde damla çentiği görmek de mümkün. Tüm bunların yanı sıra telefonun 156,8×74,5×8,67 mm ebatında geleceği ve en az 3.900 mAh’lik bir bataryayı bünyesinde barındıracağı biliniyor. 3C sertifikası ayrıyeten 18W’lık süratli şarjın geleceğini de onaylıyor.

Kamera kısmına geldiğimizde ön tarafta 32 MP çözünürlüğünde bir kameranın geleceği söylentileri dolaşırken art tarafta 48 MP’lik yapay zeka takviyeli kamerasını görebiliyoruz. Ana kamera lensinin altındaysa ultra geniş açılı bir lens ve telefoto lens bulunuyor.

Telefonun art tarafında rastgele bir parmak izi okuyucu bulunmadığı için ekrana gömülü bir parmak izi okuyucusunun telefonda bulunacağını söyleyebiliriz. Snapdragon 710 ya da 712’den gücünü alacak olan aygıtın Redmi K20’den ve Mi 9SE’den de ucuz olacağı söyleniyor.