Xiaomi: MIUI'daki Reklamları Azaltıyoruz

Xiaomi: MIUI’daki Reklamları Azaltıyoruz

Xiaomi’nin özel kullanıcı arayüzü MIUI, şu ana kadar kullanıcılarından birçok güzel yorum almıştı fakat geçtiğimiz aylardan bu yana önemli tenkitler altında eziliyor üzere görünüyor. Bu tenkitlerin birincil sebebiyse arayüzü işgal etmiş olan reklam alanları.

Bu şikayetlerin akabinde şirket, MIUI platformundaki reklamları denetleyeceğini belirtti. Diğer bir deyişle MIUI’daki reklamların sayısında net bir azalmaya gidilecek.

Xiaomi: MIUI'daki Reklamları Azaltıyoruz

Xiaomi’nin CEO’su ve ortak kurucusu, kullanıcı tecrübesini baltalayan reklamların yanı sıra uygunsuz reklamları da kaldıracaklarını belirtti. Xiaomi’nin İnternet Hizmetleri Genel Müdürü ise şirketin MIUI üzerindeki reklam sayısını azaltacaklarını belirtti.

Xiaomi üzerindeki reklam alanları şimdiden azaltılmaya başlandı ve gelecek aylarda bu sayının daha da düşürülmesi bekleniyor. Reklam sayılarındaki azalma sonucunda MIUI sistem araçları aracılığıyla reklamları kolay bir biçimde engelleyebileceğiniz bir özellik de eklenecek. Kısaca özetlemek gerekirse birkaç ay içerisinde daha hafif ve yeni bir MIUI bizleri bekliyor.