Xiaomi, SIM Kartları Arasında Geçiş Yapmayı Sağlayacak

Xiaomi, SIM Kartları Arasında Geçiş Yapmayı Sağlayacak

Xiaomi’nin dünyada 300 milyondan fazla kullanılan android arayüzü MIUI, hala dünyanın en popüler arayüzleri arasındaki yerini koruyor. Bunun bir sebebi de sahip olduğu zenginlik ve geliştirilebilirliği diyebiliriz. Xiaomi tarafından iki haftada bir yayınlanan Küresel Beta ROM güncellemeleri ile geliştirilmeye devam eden MIUI, son gelen güncelleme ile kullanışlı bir kısayola sahip oldu. 

Xiaomi, SIM Kartları Arasında Geçiş Yapmayı Sağlayacak

Yayınlanan son MIUI Küresel Beta 9.6.27 güncellemesi ile Xiaomi, kullanıcıların bildirim panosundan bilgi teması için SIM kartları ortasında geçiş yapabileceği bir kısayol sundu. Aygıtın kullanıcıları, bildirim panosunun “Hızlı Ayarlar” kısımının hemen altındaki küçük üçgen işaretinin üzerine tıklayıp SIM kartları ortasında seçim yapabiliyor. Bu özelliğin maksadı ise, data temasını hangi SIM kartı üzerinden sağlamak istediğinizi seçebilmeniz. 

Bu özelliğe şu anda sırf MIUI Küresel Beta v9.6.27’ye sahip olan kullanıcılar ulaşabiliyor fakat yakın vakitte aygıtın stabil rom kullanan kullanıcılarının da bu özelliğe sahip olması bekleniyor. Xiaomi, sevilen arayüzün yeni modeli MIUI 11’i geliştirdiklerini duyurmuştu. Yeni MIUI 11, karanlık mod, ekran mühleti, oyun güçlendimeleri gibi birçok özelliğe sahip olacak.