Xiaomi'nin CEO'su CC Serisiyle İlgili Açıklamalarda Bulundu

Xiaomi’nin CEO’su CC Serisiyle İlgili Açıklamalarda Bulundu

Çinli teknoloji üreticisi Xiaomi, geliştirdiği farklı dizaynlı eserler ve akıllı telefonlarıyla biliniyor. Çalışmalarına devam eden şirket, bir yandan da sektörel gelişimini sürdürüyor. Daha evvel Redmi'nin başka bir şirket olarak varlığını sürdürmesine karar veren Xiaomi, artık de tekrar Çinli bir teknoloji üreticisi olan Meitu'nun akıllı telefon üretim ünitesinin yeni sahibi oldu. Böylelikle Xiaomi bundan sonra hem kendi ismini taşıyan akıllı telefonların hem Redmi'nin hem de Meitu tarafından üretilen akıllı telefonların sahibi olacak. Geçtiğimiz günlerde bahisle ilgili olarak açıklamalar yapacağını duyuran Xiaomi CEO'su Lei Jun, verdiği kelamı tuttu ve bir basın toplantısı düzenledi. Son günlerde ortaya çıkan 'CC' ismiyle ilgili açıklamalarda bulunan Jun'un, CC ismini bir telefon modeliyle bağdaştırmaması bir ölçü başları karıştırdı.Xiaomi'nin CEO'su CC Serisiyle İlgili Açıklamalarda Bulundu

CC harflerinin Chic (şık) ve Cool (harika) sözcüklerinin kısaltmasından oluştuğunu söyleyen Jun, CC serisinin 'Chic & Cool 90' isimli bir takım tarafından geliştirildiğini söyledi. Bugüne kadar çıkan CC9, CC9e isim söylentilerine hiç girmeyen Jun, önümüzdeki devir telefonların CC ismine sahip olacağını doğruladı. Gençlerin teknolojiyi yakından takip ettiğini, mümkün olan her anı fotoğrafladıklarını ve bu fotoğrafları da toplumsal medyada paylaştıklarını söz eden Jun, bu durumu yakından takip ettiklerini, ilerleyen devirlerde çok daha güzel kamerası olan akıllı telefonlar geliştireceklerini, bu kameraları yapay zeka ile destekleyeceklerini söyledi. 

Bugüne kadar söylenen CC9 isminin de bir manası vardı aslında. Şirket daha evvel de bu türlü bir çalışma yapmış, kuruluşlarının 8. yılı olması hasebiyle Mi 7 olarak isimlendirilecek olan bir seriyi atlamış, direkt Mi 8 amiral gemi serisini piyasaya sürmüştü. Bu yıl, Xiaomi'nin 9. kuruluş yıldönümü olduğundan yeni serinin de CC9 isimli aygıtla başlayacağı düşünülüyor. Lakin anlaşılan o ki, bu ismin doğrulanması için biraz daha vakit gerekiyor. İlerleyen periyotlarda bu ikilemler ortadan kalkacak ve Xiaomi'nin bu husustaki görüşlerini net olarak öğrenebileceğiz.