Galaxy Note10, 45 W Hızlı Şarj Desteğiyle Gelebilir

Galaxy Note10, 45 W Hızlı Şarj Desteğiyle Gelebilir

Note10’un süratli bir formda şarj olacağı konusunda birçok tez ortaya çıkmıştı, lakin şimdiye kadar Notw10'un ne kadar süratli olacağı net olarak bilinmiyordu. Akıllı telefon piyasasının sızıntı uzmanı Ice Universe’ün, (@UniverseIce) Twitter’da paylaştığı bir görsele nazaran yeni telefon 45 W’lık bir süratli şarj takviyesi sunabilir. Samsung Galaxy Note9’da bulunan 15 W’lık süratli şarj takviyesine nazaran epey uygun bir performans sunmaya hazırlanan Samsung Galaxy Note10, süratli şarj teknolojisinin ne kadar gelişme gösterdiğinin de bir göstergesi olabilir.

Ice Universe’ün paylaştığı Tweet’e baktığımızda, art planda şarj sembolü yer alırken görselde Leonardo da Vinci yer alıyor. Görselin alt kısmında ise 101101 sayısını görebiliyoruz. Söylentilere nazaran Note10 modelinin kod ismi 'Da Vinci' olacak. 101101 sayısı ise ikili sistemde 45 manasına geliyor.

Galaxy Note10, 45 W Hızlı Şarj Desteğiyle Gelebilir

Telefonun şarj suratı, şarj aygıtının ne kadar güç sağlayabildiği ve telefonun ne kadar güç alabileceği ile ilgilidir. 45 W’lık bir dayanak muhtemelen Note10’u şarj suratları açısından doruğa yerleştirecektir, lakin şimdi tam olarak yüzde 0’dan yüzde 100’e ne kadar müddette geleceğini bilemiyoruz. Örneğin, Huawei P30 Pro, 40 W süratli şarj takviyesiyle birlikte gelmişti ve yalnızca 30 dakikada yüzde 0’dan yüzde 70’e gelebiliyor.

Samsung Galaxy Note10 ile ilgili sızan bu bilgilerin mutlaklığını tam olarak bilemiyoruz, ama Ice Universe’ün şu ana kadar yaptığı sızıntılara bakınca epeyce muteber bir haber olarak görünüyor.