Yeni ‘Call of Duty: Modern Warfare’ Resmen Duyuruldu

Yeni ‘Call of Duty: Modern Warfare’ Resmen Duyuruldu

Call of Duty serisinin hâlâ milyonlarca oyuncu tarafından oynanan 4. oyunu Çağdaş Warfare, büyük bir marka bedeline sahip. Hatta o denli ki 3 oyunluk bu serinin akabinde oyun dünyası büyük bir boşluğa düştü. Geçtiğimiz yıllarda serinin teknik açıdan yenilenmiş versiyonları da çıksa da oyuncuların beklentisi her vakit daha yüksek oldu. 

Bu müddet zarfında Call of Duty serisine birçok oyuncuya nazaran yakışmayacak pek çok üretim ve DLC geldi. Nihayet, uzun yıllar süren bekleyişin akabinde Activision, bu kere her açıdan farklı olan Call of Duty: Çağdaş Warfare oyununu tanıttı. Evet, bu defa oyunun isminde “4” yok. Gerçekten tek fark bu da değil.

Call of Duty: Çağdaş Warfare resmi fragmanı:

Yeni Çağdaş Warfare, anlaşıldığı üzere bir öykü moduna sahip olacak. Fragmandaki ana karakterimizin, yıllardır yolunu gözlediğimiz Captain Price'ın “Kurallar değişti. Yanlışsız ile yanlış ortasında, gölgelerde gizlenmiş net bir çizgi var.” kelamı dramatik bir giriş sunuyor. Akabinde seriyi yakından tanıyanların güzellerine gidecek kimi savaş sahneleri, oyun için sekanslar görüyoruz. Fragman, serinin klasikleşen ses dalgası animasyonuyla son buluyor.

Yeni Call of Duty: Çağdaş Warfarre, PC ve konsolda çapraz platform takviyesine de sahip olacak. Bölyece platformlar ortası çok oyunculu rekabette değerli bir noktaya gelecek. Activision'un çağdaş ihtiyaçları karşılamak için küllerinden doğruduğu Çağdaş Warfare, 25 Ekim'de oyuncularla buluşacak. 

Detaylar netleştikçe sizlere aktarmaya devam edeceğiz.