Yeni COD Oyunu, 200 Kişilik Battle Royal Modu ile Gelecek

Yeni COD Oyunu, 200 Kişilik Battle Royal Modu ile Gelecek

Her üyesiyle oyunseverlerin gönüllerinde taht kurmayı başarmış olan Call of Duty serisi, 25 Ekim tarihinde yeni bir oyunla karşımıza çıkacak. Ortaya çıkan son söylentiler, oyunun sahip olacağı söz edilen hayatta kalma modu ile ilgili çok çarpıcı bilgiler içeriyor.

Söylentilere nazaran Call of Duty: Modern Warfare'ın hayatta kalma modunun haritası, Call of Duty: Black Ops 4'ün Blackout modu haritasından tam 3 kat daha büyük olacak ve 200 kişi birebir anda oyuna girecek. Hatta Activision'ın bu haritayı şimdilik 150 şahısla test ettiği söyleniyor. 

Yeni COD Oyunu, 200 Kişilik Battle Royal Modu ile Gelecek

Call of Duty: Black Ops 4'ün hayatta kalma modunda bulunan harita, hayatta kalma oyunlarının tanınan örneklerinden bir tanesi olan Fortnite'ın haritasına yakın bir büyüklükte. Bu haritanın 3 kat daha büyütülmüş olması, çok önemli bir savaş alanı manasına geliyor ve elbette 100 kişi bu türlü bir harita için çok düşük bir popülasyon olacak. Bu nedenle sav edildiği kadar büyük bir haritada 200 kişilik maçların oynanaması daha mantıklı olacaktır.

Geçtiğimiz aylarda oyunun resmi YouTube kanalından bir tanıtım görüntüsü yayınlanmıştı. Yüksek aksiyon düzeyi ve gelişmiş grafiklerin açıkça gösterildiği tanıtım görüntüsünü çabucak aşağıdan izleyebilirsiniz.