Zırhlı Bir Kamyon, 175 Bin Doları Otobana Saçtı

Zırhlı Bir Kamyon, 175 Bin Doları Otobana Saçtı

Birçok insan, gökten para yağması konusunda hayal kurmuştur. Bugün Atlanta'da yaşanan olayın, tam olarak 'gökten para yağma' durumunu karşılamasa da buna çok yakın olduğunu söyleyebiliriz.

Atlanta Journal-Constitution'ın (AJC) haberine göre zırhlı bir kamyon, içerisinde on binlerce dolarla birlikte Atlanta'da seyahat yapıyordu. Art kapının beklenmedik bir biçimde açılmasıyla birlikte on binlerce dolar otobana saçıldı. Teknik olarak hırsız diye nitelendirilen şoförlerse çabucak yol kenarına park ederek araçtan düşen banknotları toplamaya başladı.

Zırhlı Bir Kamyon, 175 Bin Doları Otobana Saçtı

Dunwoody Polis Departmanı, zırhlı kamyonun düşürdüğü parayı teslim etmelerine dair bir açıklamada bulundu. Doğal ki paranın çok büyük bir kısmı teslim edilmedi.

Komiser Robert Parsons, AJC'ye verdiği açıklamada, parayı geri getirenlerin hiçbir formda cezai bir yaptırımla karşılaşmayacağını lakin parayı geri getirmeyenlerin tespit edilmesi halinde ceza alacaklarını bildirdi. AJC, haberinde 1.500 doların altındaki hırsızlıkların 'kötü davranış' ya da 'hafif suç' olarak nitelendirildiğini belirtirken bu meblağın üstündeki rastgele bir paranın direkt olarak cürüm olduğunu tabir etti.

Zırhlı Bir Kamyon, 175 Bin Doları Otobana Saçtı

Otobanda bu olaylar yaşanırken çekilen bir görüntü da toplumsal medya platformlarında paylaşıldı. Araçlarını yolun kenarına çeken şoförler, zırhlı kamyondan dökülen banknotları toplarken görüntülendi. Polisler, bu görüntüde birtakım plakaların görüldüğünü ve bireylerin plakalar aracılığıyla tespit edileceğini bildirdi.

Şu ana kadar bir kişi 2.100 dolar, bir kişi 500 dolar olmak üzere 2.600 dolar teslim edilmiş olsa da kamyonda bulunan 175.000 dolara yakın paranın geri kalan kısmı teslim edilmedi.

Olayın manzaralarına aşağıdaki görüntüden ulaşabilirsiniz.