2020 Model iPhone, Şimdiden iPhone 11'e Gölge Düşürüyor

2020 Model iPhone, Şimdiden iPhone 11’e Gölge Düşürüyor

Bu yıl çıkacak olan iPhone 11 hakkındaki spekülasyonlar devam ederken, gelecek yıl çıkacak olan iPhone’lar hakkında ortada birçok söylenti dolaşıyor. Görünüşe nazaran iPhone 11’de TouchID’ye esaslı değişiklikler yapılacak. İşte karşınızda 2020 model iPhone hakkında ortada dolaşan söylentiler:

3D Touch

2020 Model iPhone, Şimdiden iPhone 11'e Gölge Düşürüyor

iPhone 11’de 3D touch’ın kaldırılacağına dair söylentiler artıyor. Bu hafta alınan bir habere nazaran iPhone’lar için dokunmatik üniteleri üreten şirket, Apple’ın daha az maliyetleri modüllere yönelmesiyle birlikte daha az kâr elde edecek. Bu da ünlü Apple analisti Ming Chi Quo’nun dediğine nazaran bu özelliğin kaldırılıyor olmasına işaret olabilir.

2020 model iPhone

2020 model iPhone hakkında çıkan söylentiler, bu yılın iPhone’unu çoktan gölgelemeye başladı bile. Söylentilere nazaran 2020 model iPhone 3 farklı boyutta gelecek: 5,4 inç, 6,1 inç ve 6,7 inç. Hepsinde de OLED ekran bulunacak. Bu modellerden en az ikisinde 5G irtibat dayanağı bulunacak. Bu da demek oluyor ki 6,1 inçlik model 5G’li / 5G’siz seçenekleri ile gelecek ve 5G’siz model daha ucuz olacak.

2020 Model iPhone, Şimdiden iPhone 11'e Gölge Düşürüyor

Ayrıca 2020 model iPhone’un art kamera konfigürasyonunda, ön kameradaki Face ID’ye emsal bir 3D haritalama teknolojisi kullanılacak. Bu da artırılmış ve sanal gerçeklik konularında önemli bir ilerleme kaydedebilir. Ayrıyeten daha evvelce de haberini yaptığımız üzere 2020 model iPhone’larda büsbütün çentiksiz bir ekran tasarımı olacağı varsayım ediliyor.

Bütün bunlardan anladığımız kadarıyla Apple, bu sene tabiri caizse ‘eco round’ yapıyor ve gelecek sene tüm gücünü iPhone’larda kullanmayı planlıyor. 5G takviyesi sayesinde de gelecek yıl iPhone satışlarında büyük bir artış bekleniyor.