Redmi, 64 MP Kameralı Telefonundan Örnek Paylaştı

Redmi, 64 MP Kameralı Telefonundan Örnek Paylaştı

Geçtiğimiz gün Redmi, pazartesi günü kıymetli bir açıklama yapacağını duyurmuştu. Verdiği kelamı yerine getiren Redmi, 64 MP çözünürlüğe sahip kameralı telefonunun kamerasının neler yapabileceğini gösterdi. Redmi'nin, fotoğraf örneğini paylaştığı 64 MP'lik bir kameraya sahip telefonuyla kamera konusunda önder olan markaları alt edebileceği düşünülüyor.

Weibo üzerinden resmi bir tanıtım yapan Redmi, 64 MP'lik telefonunun kamerasıyla çekilmiş bir fotoğrafı paylaştı. Paylaşılan fotoğrafta bir kediyi çeken Redmi, göz etrafına zoom yaparak kedinin tüylerindeki ayrıntıların rahatlıkla görülebildiğini ortaya koymaya çalıştı. Resmi tanıtımda elimize geçen bilgiler yalnıza bununla hudutlu oldu.

Redmi, 64 MP Kameralı Telefonundan Örnek Paylaştı

64 MP kameraya sahip bir telefon üretmek, Xiaomi'den ayrılan Redmi için çok büyük bir adım olabilir. Bilhassa Realme ve Samsung'un da 64 MP'lik telefonlar üzerine çalıştığı bilgisinden sonra Redmi'nin evvel davranması, dünyanın birinci 64 MP' kameralı telefonunu Redmi'nin çıkarmış olması manasına geliyor. Realme ve Samsung'un telefonlarının bu yılın sonuna gerçek çıkacağını ve Redmi'nin yaptığı tanıtımın tarihini de göz önünde bulundurduğunuzda Redmi'nin bu yarışta önde olduğunu söyleyebiliriz.

Redmi, 64 MP Kameralı Telefonundan Örnek Paylaştı

(Redmi Note 7)

Redmi'nin 64 MP'lik bir telefon üzerine çalıştığı söylentileri haziran ayının başından bu yana internette dolanıyordu. Dahası, MIUI kamera uygulamasında 64 MP Ultrapiksel modu ve 64 MP çift kamera üzere tabirlerin ortaya çıkması, Redmi'nin uzun bir müddettir bu telefon üzerine çalıştığını da onayladı. Telefonda çok yüksek ihtimalle Samsung'un yeni çıkarttığı '64MP ISOCELL Bright GW1' sensörünün kullanılması bekleniyor.

Redmi, yeni yöneticisi Lu Weibing ile birlikte birçok sorumluluğu da üstlenmiş ve bunların altından kalkmış üzere görünüyor. Redmi K20 Pro ve Redmi Note 7 ile hem Çin'de hem de memleketler arası pazarlarda önemli bir muvaffakiyet yakalayan Redmi, bunu düzgün donanımını uygun bir fiyatla satışa çıkarmasına borçlu. 64 MP'lik bir telefonun Redmi tarafından ortaya çıkmasıysa başarılı telefon markasını bir ileri düzeye taşıyacak üzere görünüyor.