Belirli Süre İnaktif Olan Microsoft Hesapları Kapatılacak

Belirli Süre İnaktif Olan Microsoft Hesapları Kapatılacak

Skype, Outlook, Xbox gibi çevrimiçi hizmetlere sahip olan Microsoft tarafından yeni bir haber duyuruldu. Microsoft yaptığı açıklamada Microsoft yahut Xbox hesabınıza 2 sene boyunca erişim sağlamazsanız, hesabınız büsbütün ortadan kaldırılacak.Bu durum, bir vakitler hesap oluşturup şifrelerini yahut hesabı çoktan unutmuş olan şahısların işine yarayabilir lakin Microsoft'a bağlı Outlook hesabının şifresini unutmasına karşın öteki sitelerde kullanan şahıslar için makûs olabilir

Belirli Süre İnaktif Olan Microsoft Hesapları Kapatılacak

Şirketin dediğine nazaran bu siyasetin uygulanmasına 30 Ağustos 2019 tarihinden itibaren başlanacak. Şirketin bu siyasete geçiş sebebi ise duplike ve meyyit hesaplardan kurtulmak olduğu açıklandı. Microsoft, hesabınızı 2 yıl boyunca inaktif kalsa bile kapatılmamasının bir yolu olduğunu söyledi. Şayet hesabınızda aylık aboneliğiniz varsa yahut bir şey satın aldıysanız bu müddet uzuyor.

Şirket ayrıyeten bir hesabın içerisinde borç durumu varsa hesabın asla kapatılmayacağını söyledi. Bir yahut daha fazla alt hesabı olan aile hesapları da alt hesap etkin olduğu sürece kapatılmayacak. Yani artık Xbox yahut Microsoft hesabınızın kapatılmamasını istiyorsanız, ayda bir giriş yapmanızı tavsiye ederiz.