İddia: Sony Sarılabilir Ekranlı Tablet Üzerinde Çalışıyor

İddia: Sony Sarılabilir Ekranlı Tablet Üzerinde Çalışıyor

Akıllı telefon dalı bu yıl en çok, katlanabilir ekran teknolojisi üzerinde yoğunlanlaştı. Samsung yeni akıllı telefon modeli Galaxy Fold'u duyurarak ön plana çıktı. Ardından Çinli üretici Huawei, Mate X'i duyurdu. Artık ise Japon teknoloji devi Sony'nin, yuvarlanabilir ekranlı bir tablet üzerinde çalıştığı tabir ediliyor.

Sony ile ilgili olarak ortaya atılan bu tezlerin sahibi, genelde Samsung hakkında yaptığı duyurularıyla bilinen Max J. Twitter üzerinden yaptığı bir açıklamayla Sony'nin yuvarlanabilir ekranlı tabletini duyuran Max J., bu tabletin özelliklerini ve tablette kullanılacak olan ekran teknolojisini de açıkladı.

İşte Sony'nin yeni tableti bu türlü görünecek;

İddia: Sony Sarılabilir Ekranlı Tablet Üzerinde Çalışıyor

Bu görsel, Samsung'un 2016 yılında tanıtmış olduğu katlanabilir, yuvarlanabilir bir ekranın prototipi. Lakin Max J., Sony'nin tabletinin genel çizgileriyle bu türlü olacağını söylüyor. Ayrıyeten savlara nazaran Sony, ekran panelini LG Display'den temin ediyor.

Sony'nin yeni tabletinin donanımsal özelliklerine gelecek olursak; bu tablette Snapdragon SM7250 ya da Snapdragon 855 işlemci kullanılacak. Ayrıyeten tablet, 10x zoom özelliğine sahip olan bir kameraya sahip olacak ve batarya kapasitesi ise 3.220 mAh olacak. 

Max J.'nin sözlerine nazaran Sony, yeni tabletini aralık ayı içerisinde yahut 2020 yılının başlarında duyuracak. Elbette bunların şimdilik bir sav olduğunu hatırlatmakta yarar var. İlerleyen periyotlarda, Sony'nin bu türlü bir eser tanıtıp tanıtmayacağını daima birlikte göreceğiz.