GTA’ya Çok Tartışılacak Olan Kumarhane Geliyor

GTA’ya Çok Tartışılacak Olan Kumarhane Geliyor

GTA Online oyuncuları uzun müddettir oyuna, tek kişilik modda olan üzere bir kumarhane eklenmesini istiyordu. Rockstar da oyunculardan gelen bu isteği gerçekleştirmeye hazırlandığını gösteren bir tweet attı.

Firma, gönderisinde kumarhanenin nasıl görüneceği ya da oyuna nasıl tesir edeceği konusunda bir açıklama yapmadı. Lakin önümüzdeki ay oyuna eklenmesi bekleniyor. Esasen kendini gördüğümüz fakat içine giremediğimiz kumarhanenin kapıları böylelikle açılmış olacak.

“Yakında açılıyor: Vinewood’un kalbinde bir lüks kumarhane…”

Muhtemelen gazino da, oyuncuların işletebildiği gece kulüpleri ve araba satıcıları üzere bir yapı olacak. Oyuncular, kumarhanelerde birbirleriyle de oyun oynayabilecekler. Red Dead Redemption’dan bildiğimiz üzere Rockstar bu özelliği oyunlarına eklemekte kasvet yaşamıyor.

Bu özelliğin oyuncular ortasında tanınan olması bekleniyor. GTA serisinde her vakit için kumarhaneler oyuncuların vakit geçirdiği yerler ortasında yer almıştır, bu durum GTA Online’da da değişmeyecek üzere görülüyor.

GTA’ya Çok Tartışılacak Olan Kumarhane Geliyor

Bununla birlikte kumarhane, oyun piyasasını düzenleyen kurumların kesinlikle dikkatini çekecektir. Birtakım ülkeler, oyunlarda kumar olarak gördüğü özellikleri düzenleme yoluna gitti. Örneğin kimi oyunlarda çıkan ganimet sandıklarının yasaklanması gündeme gelmişti. Bu sandıkları beşerler, gerçek para ödeyerek açıyorlar. Sandıklardan çıkan eşyalar da gerçek para karşılığında satılabiliyor. Kural koyucular da bunu, çocukları kumara teşvik eden bir sistem olarak görüyor.

GTA da gerçek para kullanılabilen bir oyun olduğu için, direkt gerçek parayla alınan oyun parasının kumarda kazanılıp kaybedilmesi reaksiyon çekecektir. Umalım da Rockstar, siyasetçileri kızdırmadan kumarhaneyi oyuna eklemenin bir yolunu bulmuş olsun.