MSI, Dünyanın İlk Kavisli Oyuncu Bilgisayar Kasasını Duyurdu

MSI, Dünyanın İlk Kavisli Oyuncu Bilgisayar Kasasını Duyurdu

Oyun bilgisayarları bölümünde bilgisayarların iç donanımları kadar, kasalar da büyük kıymet taşıyor. Son yıllarda bilgisayar kasa üreticileri, hem bilgisayarların soğutulması için uygun donanımlara sahip oluyor hem de dizaynlarıyla dikkatleri çekmeyi başarıyorlar. Oyun bölümü denince akıllara gelen birinci üreticilerden bir tanesi olan MSI, ziyadesiyle dikkat çeken bir bilgisayar kasası modelini tanıttı. MEG Alchemy 700X olarak isimlendirilen MSI'nın bu bilgisayar kasası, dünyanın birinci kavisli bilgisayar kasası olma özelliği taşıyor. İşte MSI MEG Alchemy 700X;

MSI, Dünyanın İlk Kavisli Oyuncu Bilgisayar Kasasını Duyurdu

MEG Alchemy 700X'in ayrıntılarına bakacak olursak; bu bilgisayar kasası yaklaşık olarak 32 inç boyutunda. Bir tarafında bulunan cam kaplamasıyla birlikte bu bilgisayar kasası, art kısmında donanımın sağlıklı bir formda durması için de metal bir kaplamaya sahip. Büyük boyutlu bir ATX anakartın yerleştirilebileceği MEG Alchemy 700X, 2 SSD ve bir de HDD yerine sahip. Kasanın sol kısmında ise yeni jenerasyon sıvı soğutma sisteminin yerleştirilebileceği bir kısım bulunuyor.

Görünüşüyle tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başaran MSI MEG Alchemy 700X'in cam kaplaması, kasanın hava alabilmesi için birazcık dışarda kalacak biçimde tasarlanmış. Bu özelliği MEG Alchemy 700X'e hava akış imkanı sağlasa da, ne yazık ki kasanın iç kısmına toz girmesine neden oluyor ve donanım seslerini dışarı yayıyor.

MSI, Dünyanın İlk Kavisli Oyuncu Bilgisayar Kasasını Duyurdu

MSI tanıttığı bu kavisli bilgisayar kasasını tanıtmak için bir de demo donanım sistemi kurdu. Dilerseniz üstte gördüğünüz bu kavisli kasanın içerisinde nasıl bir donanım bulunduğuna bakalım;

  • MSI MEG X570 GODLIKE anakart
  • AMD Ryzen 7 2700X Gold Edition işlemci (3.7 GHz)
  • AMD Radeon RX Vega 56 ekran kartı (8 GB)
  • CORSAIR Dominator Platinum DDR 4 RAM (4 x 8 GB)
  • CORSAIR Force LE200 SSD (2 x 240 GB)
  • Bitspower Water Cooling sıvı soğutma sistemi

MSI'nın bu bilgisayar kasası ve içerdiği donanımla birlikte piyasaya sürüp sürmeyeceği şimdi bilinmiyor. Lakin bu bilgisayar kasasının bir model ismi ve numarasının olması, eserin piyasaya sürüleceğine dair önemli bir ipucu.