BenQ, Monitörlerinde Kindle Benzeri Bir Okuma Modu Sunuyor

BenQ, Monitörlerinde Kindle Benzeri Bir Okuma Modu Sunuyor

BenQ, Ağustos ayında enteresan bir özelliğe sahip olan 24 ve 27 inçlik iki monitörü piyasaya sürecek. Tayvan merkezli teknoloji devinin GL2480 ve GL2780 model isimleriyle piyasaya süreceği monitörlerin fiyatları sırasıyla 150 ve 180 dolar olacak. Her ikisi de BenQ’nun 'ePaper Mode' adı verilen okuma moduyla birlikte gelecek ve bu, ekranların bir Amazon Kindle yahut öbür bir elektronik okuyucu üzere olmasını sağlayacak.

BenQ, Monitörlerinde Kindle Benzeri Bir Okuma Modu Sunuyor

EPaper Mode'u ile BenQ, kullanıcılara makaleleri, dokümanları ve öbür metin yüklü içerikleri okumaları için daha az göz yorucu bir yol sunuyor. Ekran üzerinden aktifleştirilen özellik (OSD), gözler için daha 'rahatlatıcı' bir tecrübe sunmak ismine mavi ışıkları azaltıyor. BenQ, ayrıyeten bu özelliği gelecekteki modellerinde de kullanmayı hedefliyor.

BenQ, her biri 1 ms reaksiyon mühleti ve 75 Hz yenileme suratına sahip bu yeni ekranlar için süratli TN panel teknolojisini tercih etti lakin şirket, AMD FreeSync yahut Nvidia G-Sync yokluğunda bu monitörlerin daha çok sıradan oyunculara hitap edeceğini belirtiyor.

BenQ, Monitörlerinde Kindle Benzeri Bir Okuma Modu Sunuyor

GL2480 ve GL2780’in öncekilerine kıyasla üç tarafı daha ince olan çerçevelere sahip olduğu görülüyor. Aygıtlar, düşük fiyatlarına karşın kullanıcı tecrübesini artıracak ince detaylarla süslenmiş. Buna kabloları gizlemek için eklenen kısım örnek verilebilir. Ayrıyeten plastik olmasına karşın dokulu olan yüzeyin daha gösterişli bir hava katması, kullanıcıların güzeline giden bir özellik olabilir.

Her iki monitör de kırmızı ve yeşili görmekte zorlanan kullanıcılar için kullanışlı bir erişilebilirlik özelliğine sahip. OSD aracılığıyla, GL2480 ve GL2780 kullanıcıları gözleriyle en uyumlu manzarayı almak için kırmızı yahut yeşil bir filtreyi açabilir. Bu özellik, şimdilik ‘Color Weakness Mode’ (Renk Zayıflık Modu) olarak isimlendirilse de BenQ, bunun için yeni bir isim arayışında olduklarını belirtiyor.