Minecraft Gerçek Dünyaya Geliyor: Minecraft Earth Duyuruldu

Minecraft Gerçek Dünyaya Geliyor: Minecraft Earth Duyuruldu

Yıllar yılı her yaştan bilgisayar kullanıcısının oynuyor olduğu Minecraft, oynanışının kolay olmasının yanında ayrıntılı oynanışıyla oyuncuları dünyasının içine çekiyor. 2015 yılında Microsoft'un tam 2,5 milyar dolara satın aldığı açık dünya oyunu Minecraft, sunduğu sınırsız haritasında akıl almayacak yapıların inşa edilmesine imkan tanıyor. Hayatta kalma ve hatta Battle Royale modu bulunan ve birinci olarak İsveç'te üretilen Minecraft oyun serisine yeni bir oyun dâhil oluyor.

3 Haziran tarihinde duyurulan Minecraft'ın Pokemon GO gibisi Minecraft Earth, Minecraft oynayan kullanıcıların büyük çoğunluğunu ziyadesiyle sevindirmişti. Oyuncular, Minecraft Earth sayesinde gerçek dünyada da yapılarını inşa edebilecek ve birbirlerine karşı oyun oynayabilecekler.

Bugün yapılan bir açıklamada Minecraft Earth'ün beta programının önümüzdeki 2 hafta içerisinde (ilk olarak iOS platformu için) başlayacağı duyuruldu. Kapalı halde gerçekleştirilecek olan Minecraft Earth beta süreci için kayıtlar da başladı. Minecraft Earth'ün kapalı beta sürecine dâhil olup oyunu herkesten evvel deneyimlemek için buradan kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Minecraft Gerçek Dünyaya Geliyor: Minecraft Earth Duyuruldu

Minecraft Earth'ün kapalı beta sürecine iştirak sağlayan şahıslar iştiraklerinin onaylandığına dair bir e-posta alıyorlar. Bu e-postada beta başvurusunun onaylanmasının yanında kullanıcılara özel bir Minecraft Earth kostümüne de fiyatsız olarak ikram ediliyor. Dileyen kullanıcılar “TEMANI AL” butonuyla Overworld Kostümü'nü hesaplarına ekleyebilirler.