Kripto Para Borsasından 32 Milyon Dolarlık Bitcoin Çalındı

Kripto Para Borsasından 32 Milyon Dolarlık Bitcoin Çalındı

Kripto paralarınızı rastgele bir borsada tutmak, birçok vakit makûs bir fikirdir. Bunun yerine sahip olduğunuz varlıkları inançta tutmak için donanımsal veya kâğıt cüzdanları kullanmak en inançlı yol. Her ay birkaç sefer hacklendiğiyle ilgili haberler çıkan kripto para borsaları, sahip olduğunuz kripto paraları gereğince inançta tutamıyor. Bunu kanıtlayan bir öteki hack hadisesi da bugün gerçekleşti.

Japon kripto para borsası Bitpoint, uğradığı akın sonucu 32 milyon dolar pahasında kripto parayı çaldırdı. Bitpoint'in internet sayfasından yapılan açıklamaya göre borsada yaşanan “yetkisiz bir kripto para çıkışı”, daha büyük kayıpların engellenmesi adına alım satım süreçlerinin ve yeni üyelik kayıtlarının durdurulmasıyla sonuçlandı.

Kripto Para Borsasından 32 Milyon Dolarlık Bitcoin Çalındı

Bitpoint'in bağlı olduğu şirket olan Remixpoint de mevzuyla ilgili daha ayrıntılı bir açıklama yaptı. Japonca olarak yapılan açıklamada çalınan 32 milyon dolar bedelindeki kripto paranın borsa kullanıcılarının cüzdanlarına ilişkin olduğu belirtildi. Nikkei Asian Review'a nazaran Remixpoint, yaşanan mağduriyeti önlemek ismine çalınan paraları kullanıcılara geri ödeyecek.

Borsadan hangi kripto paraların çalındığı bilinmese de Bitpoint zati çok fazla çeşitliliğe sahip bir borsa değil. Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin ve Ripple ile süreç gerçekleştiren Bitpoint, hacklenen birinci borsa da değil. Binance üzere büyük borsalar da dâhil olmak üzere birçok kripto para borsası, vakit zaman bu tip olaylarla karşı karşıya kalabiliyor.