OnePlus 3 ve 3T İçin OxygenOS 9.0.4 Yayınlandı

OnePlus 3 ve 3T İçin OxygenOS 9.0.4 Yayınlandı

OnePlus One modeli ile 2014 yılında ismini piyasaya duyuran Çin akıllı telefon üreticisi, günümüzde de varlığını sürdürmeye devam ediyor. Yedinci amiral gemisi OnePlus 7 ve 7 Pro’yu Mayıs 2019’da piyasaya süren şirket, akıllı telefon piyasasında telefonlarını olabildiğince şimdiki tutmaya itina gösteriyor. 

OnePlus 3 ve 3T İçin OxygenOS 9.0.4 Yayınlandı

Günümüz akıllı telefon üreticilerinin birçok son model telefonlarına odaklanırken OnePlus, çok hoş bir olaya imza attı ve hala eski model telefonlarını kullanan kullanıcıları sevindirecek bir güncelleme yayınladı. OnePlus 3 ve 3T modellerine gelen bu güncelleme, içinde Android Pie sürümü için gerekli iyileştirmeleri de barındırıyor. 

Android Pie, OnePlus 3 ve 3T modeli aygıtlara 2019’un Nisan ayında gelmişti. Daha sonrasında da üç adet büyük güncelleme alan OnePlus 3 ve 3T, bu büyük Android güncellemelerini alan Google dışı tek telefon modeli olmuşlardı. İlk Pie güncellemesi (OxygenOS 9.0.2) istenildiği üzere meselesiz değildi ve kullanıcılar tarafından çok şikayet alındı. Daha sonrasında gelen OxygenOS 9.0.3 ile bu meselelerin birkaçının üstesinden gelindi. 

Şimdi ise OxygenOS 9.0.4 ile aygıtlardaki işletim sistemini daha da iyileştiren OnePlus, güncellemenin içerisinde performans iyileştirmelerini ve çeşitli kusur gidermelerini de halletmiş durumda. Bunların yanında ise Android güvenlik yaması 2019.6'ya yükseltildi.