Tinder Uygulama İçi Ödeme Sistemini Değiştirdi

Tinder Uygulama İçi Ödeme Sistemini Değiştirdi

Bloomberg’in haberine göre Tinder, ‘’uygunluk, denetim ve seçimler’’ ismi altında yeni bir ödeme metoduna geçti. Bu yeni ödeme sistemine nazaran kullanıcıların artık uygulama içi satın alım yapmak için direkt ödeme detaylarını girmesi gerekiyor.

Önceden, Google hesabınıza bağlı mevcut kredi yahut banka kartlarınızı ödeme için kullanabiliyordunuz. Artık ise müşteriler gelecekte yapılacak satın alımlarda kart bilgilerini saklaması için direkt Tinder’a bilgilerini veriyor. Uygulama, yeni ödeme formülü girildikten sonra Google seçeneğini kaldırıyor.

Tinder Uygulama İçi Ödeme Sistemini Değiştirdi

Tinder, artık Google Play Faturalandırma’yı kullanmak zorunda olmadığı için %30 ‘luk bir kesinti yaşamıyor ve bu yüzden birçok uzun vadeli aboneliklerin süreç fiyatlarında farklılığa gidiliyor. Son kullanıcılar için, bu yeni ödeme prosedürü şayet her satın alımda kredi kartı bilgilerinin girilmesini gerektiriyorsa uygulama içi satın alımlarda düşüş yaşanabilir.

Ayrıca müşterilerin mahremiyet ve güvenlik telaşları artık Google’ın muhafazası altında olmayacak ve kullanıcılar bilgilerini öbür platformlarda da paylaşmak zorunda kalacak.

Benzer bir uygulamayı ünlü Battle-Royale oyunu Fortnite yapmıştı ve Google Play’e çıkış yapmamıştı. Fakat kimi güvenlik problemleriyle karşı karşıya kalmıştı. Uygulama Fortnite’ın yaptığından farklı olarak hala Google Play Store’da bulunuyor.

Macquarie’deki araştırmacı Ben Schachter’e nazaran, Tinder’in atılımının Google’ın ana çizgisi üzerinde büyük bir tesiri olmayacak. Özetle, bu Google’ın faturalandırmasından sıkılmış başka büyük geliştiriciler için de bir sinyal olabilir. Ancak küçük geliştiriciler için Google en ekonomik ve mantıklıklı platform olmaya devam edecek üzere görünüyor.