Samsung, Galaxy M20 İçin Android Pie Yükseltmesini Yayınladı

Samsung, Galaxy M20 İçin Android Pie Yükseltmesini Yayınladı

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan kimi tezler Samsung’un Galaxy M10, Galaxy M20 ve Galaxy M30 modelleri için One UI arayüzünü getirecek olan Android 9.0 Pie güncellemesinin 3 Haziran’dan itibaren yayınlanacağını söylüyordu.

Samsung, Galaxy M20 İçin Android Pie Yükseltmesini Yayınladı

Görünüşe nazaran Samsung, argümanları bir kenara bırakarak güncellemeleri daha erken bir tarihe çekmiş durumda. Çünkü Hindistan’daki Galaxy M10, Galaxy M20 ve Galaxy M30 kullanıcıları, Android 9.0 Pie güncellemesini almaya başladılar.

Galaxy M serisine One UI arayüzünü getirerek daha âlâ bir kullanıcı tecrübesini garanti altına alan Galaxy M10 ve Galaxy M30 için güncelleme boyutu 1GB civarındayken, Galaxy M20’nin güncelleme boyutu 1,8GB’ı bulunuyor.

Tahmin edebileceğiniz üzere Android Pie güncellemesinin getirdiği en büyük yenilik One UI arayüzü olacak. Bununla birlikte hem sistem çapında hem de uygulama bazlı performans iyileştirmeleri, ayrıyeten kimi yeni özellikler de kullanıcıları bekliyor olacak.

Android 9.0 Pie güncellemesi için bildirim almadıysanız Ayarlar menüsünden Yazılım Güncellemeleri kısmına giderek güncellemeyi manuel olarak indirebilirsiniz. Güncellemeyi gerçekleştirmeden evvel her türlü aksaklığa karşı bilgilerinizi yedeklemenizi öneririz.