Redmi K20'nin Kamerası, Dayanıklılık Garanti Ediyor

Redmi K20’nin Kamerası, Dayanıklılık Garanti Ediyor

Redmi K20 ve K20 Pro, şu sıralar akıllı telefon piyasasının en çok konuşulan telefonları diyebiliriz. Xiaomi’nin alt markasının ‘amiral gemisi katili 2.0’ modelleri, bildiğiniz üzere açılıp kapanabilen kızaklı kamera üzere birkaç ilgi alımlı özellik barındırıyor.

Telefonunun ön panelinde yalnızca ekrandan diğer bir şey istemeyen kullanıcılar için bu yenilik yararlı olabilir lakin donanımdaki mekanik kesimlerin sayısı arttığından dolayı kullanıcılar aygıtın dayanıklılığı konusunda kaygıya kapılabiliyorlar.

Redmi K20'nin Kamerası, Dayanıklılık Garanti Ediyor

Endişeleri gidermek için Xiaomi, Avrupa’da Xiaomi Mi 9T ve Mi 9T Pro olarak piyasaya sunulacak olan Redmi K20 ve K20 Pro’nun kızaklı kameralarının 300.000 açma kapamaya kadar sıkıntısız formda çalışacağının garantisini verdiklerini açıkladı.

Redmi K20 ve K20 Pro’nun kızaklı kameraları için kullanılan spiral step motor, bütün elektrikli düzeneğin içindeki en kıymetli bileşen olarak karşımıza çıkıyor zira kameraya daha uzun vadeli bir çalışma döngüsü sağlıyor. Ön kısmı da safir ile kaplı olan kameranın bu sayede çizilmelere karşı daha güçlü olacağı belirtiliyor.