Ne Olduğu Bilinmeyen Bir Google Cihazı, FCC’de Belgelendi

Ne Olduğu Bilinmeyen Bir Google Cihazı, FCC’de Belgelendi

Google'a ilişkin yeni bir medya aygıtı, Droid Life tarafından FCC’nin (Federal İrtibat Kurulu) internet sitesinde keşfedildi. Model numarası H2B olan aygıt, ‘A4RH2B’ kodu ile listelenmiş. Bu aygıtın evvelki dizaynlara benzemesi, Google Home eserlerinden biri olacağına işaret ediyor olabilir. FCC’nin sitesindeki bilgilerden yola çıkarak birkaç çıkarım yapalım:

Ne Olduğu Bilinmeyen Bir Google Cihazı, FCC’de Belgelendi

Görüntüde beliren oval biçim, aygıtın düz bir yerde durması ve muhtemelen ön ve art taraftan da kullanılabilmesi için tasarlandığına işaret ediyor. Lakin fotoğrafta boyuta dair bir bilgi yer almıyor, yani rastgele bir boyutta olabilir.

FCC, aygıtı Bluetooth ve Wi-Fi özellikleri bakımından test etmiş. Bilgilere nazaran aygıtta lityum iyon pil bulunacak. Bu da aygıtın şarj edilebilir olduğunu gösteriyor. Ayrıyeten Droid Life’ın dediğine nazaran aygıtta bir ekran bulunmayacak.

Son olarak FCC evrakının genel açıklamasında aygıt ‘Medya Cihazı’ olarak nitelendirilmiş. Home Hub üzere evvelki aygıtlar ‘Video Yayınlama Cihazı’ olarak nitelendirilmişti. Birtakım kestirimlere nazaran bu aygıt, taşınabilir bir otomobil içi aygıtı, güvenlik aygıtı yahut akıllı kumanda üzere şeyler olabilir.