Gmail'in Gizli E-posta Modu G Suite'e Geliyor

Gmail’in Gizli E-posta Modu G Suite’e Geliyor

Geçtiğimiz yıl içerisinde Gmail'in internet sitesi üzerinde tasarımsal olarak uğradığı büyük değişiklik birden fazla kullanıcıyı keyifli ederken birtakım kullanıcıların ise eski arayüzü tercih etmelerine sebep olmuştu. Bu yenilikle birlikte tüm Gmail kullanıcılarının kullanabilir hâle geldiği gizli e-posta gönderme seçeneği çok yakında G Suite'e de geliyor.

Gmail'in Gizli E-posta Modu G Suite'e Geliyor

Gizli e-posta modu sayesinde gönderilen e-maillerin; iletilmesi, kopyalanması, yazdırılması ve indirilmesi varsayılan olarak devre dışı bırakılabiliyor. Üstüne üstlük gönderen kişi 1 günden 5 yıla kadar geçerli bir son kullanım tarihini de gönderdiği e-postaya ekleyebiliyor. Son kullanım tarihi dolan mailler otomatik olarak siliniyor ve bu sayede bedelli bilgilerin yayılmasının önüne geçiliyor.

Gmail'in Gizli E-posta Modu G Suite'e Geliyor

İstenildiği takdirde e-postanın okunabilmesi için telefona gönderilecek olan şifrenin girilmesinin zaruriliği da maili gönderen kişi tarafından eklenebiliyor. 25 Haziran tarihinden itibaren bilinmeyen e-posta gönderme modu tüm G Suite kullanıcıları için varsayılan olarak faal edilmiş ve kullanılabilir durumda olacak.

Gmail'in Gizli E-posta Modu G Suite'e Geliyor

Bu modu şu an denemek isteyen G Suite kullanıcıları ise Uygulamalar > G Suite > Gmail Ayarları > Kullanıcı Ayarları yolunu takip ederek gizli e-posta gönderme seçeneğini etkin edebilirler. Unutmayın ki bu özellik şu an G Suite için beta sürecinde. Bu sebeple özellik kararsız olabilir ve hatalara sebebiyet verebilir.