Samsung Galaxy S10 Güncellemesi Geri Çekildi

Samsung Galaxy S10 Güncellemesi Geri Çekildi

Samsung'un bugün yayınladığı bir güncelleme, Galaxy S10 serisi (Galaxy S10, S10+ ve S10e) akıllı telefonların Gece Modu'na kimi iyileştirmeler yaparken ultra geniş açılı art kamera sensörünün uzun pozlama ve telefoto lensin canlı odak modu hızında da hatırı sayılır geliştirmeleri uyguladı. Ne var ki bu güncelleme, birtakım Galaxy S10'ların büsbütün donarak kullanılamaz hâle gelmesine yol açtı.

Samsung Galaxy S10 Güncellemesi Geri Çekildi

XXU1ASE5 koduna sahip güncelleme, tıpkı vakitte Android platformu kullanıcılarını çevrimiçi olmanın tehlikelerinden koruyan Mayıs Ayı Güvenlik Yaması'nı da içeriyordu. Reddit ve XDA üzerindeki kullanıcıların Galaxy S10 aygıtlarında kimi büyük problemleri fark etmeleri üzerine Samsung olaya el attı ve güncellemeyi bütün aygıtlardan geri çekti.

Samsung Galaxy S10 Güncellemesi Geri Çekildi

Gelen geri bildirimlere nazaran birtakım kesim kullanıcılar 3. parti uygulamaların donduğunu belirtirken başka bir kesim ise akıllı telefonun büsbütün donduğunu ve aygıtın tekrar işler hâle gelmesi için tekrar başlatma gerektirdiğine değiniyor. Ekran içi parmak izi tarayıcısının çalışmaması ve güç tuşunun kimi durumlarda istenileni yapmaması ise bildirilen öbür meselelerden kimileri.

Samsung Galaxy S10 Güncellemesi Geri Çekildi

Güncelleme geri çekilmiş olsa dahi hâlihazırda güncellemeyi edinen kullanıcılar yanılgılarla boğuşmaya devam ediyor. Güney Koreli teknoloji devinden henüz oluşan yanlışlara neyin sebep olduğuna yahut meselelerin ne vakit çözümleneceğine dair resmi bir açıklama ne yazık ki gelmedi. Samsung'un ek mesai harcayarak elini çabuk tutacağı ve düzeltmeleri içeren güncellemeyi bir an evvel yayınlayacağı kestirim ediliyor.