Microsoft, IntelliMouse'u Yeniden Tasarladı

Microsoft, IntelliMouse’u Yeniden Tasarladı

80’ler ve 90’lar başlarında bilgisayar oyunlarını oynayanlar, farelerde fare tekerleği, yan tuşlar ya da optik sensörlerin olmadığı vakitleri hatırlayacaktır. O dönemki farelerde ya tek ya da çift tuş olurdu ve farenin altında bulunan top, fare altlığı yüzünden yapış yapış olur dönmezdi. 1996 yılında Microsoft, IntelliMouse serisiyle birlikte farelere, fare tekerliği, yan tuşlar ve optik sensörleri ekledi.

Microsoft, IntelliMouse'u Yeniden Tasarladı

Daha sonra internetin ve çevrim içi oyunculuğun gelmesiyle birlikte bilgisayar kullanıcıları ve oyuncular, sayısı artan karmaşık misyonlar için daha çok taraflı, daha süratli, daha kusursuz fareler istemeye başladı. Microsoft ise Pro IntelliMouse ile birlikte geçmişinden bir parçayı tekrar kullanıcılarına sundu.

Pro IntelliMouse, 2017’de çıkan Classic IntelliMouse’da bulunan takip sensörünü ve gelişmiş hareket geçirme özelliklerini geliştirdi. Böylelikle yeni fare, oyun performansı açısından eski kuşaklara göre daha uygun hale geldi.

Özelliklerine bakacak olursak Pro IntelliMouse, USB 2.0 uyumlu, kablolu ve üçü özelleştirilebilir olmak üzere beş butona sahip (Buton özelleştirme, Windows 10 S’lerde desteklenmiyor). Farenin optik sensörü, PixArt PAW3389PRO-MS, takip suratı saniye başına 400 inç, saniye başına bildirim oranı (report rate) da1000 bildirim. Farenin yükü ise 140 gram.

Pro IntelliMouse, şu an Microsoft mağazalarında ABD ve Kanada’da 59,99 dolarlık fiyattan satışa çıkmış durumda. Temmuz ayında ise Asya ve Avrupa’da da satışa sunulacak.