Shenmue 3'e Yapılan Bağışlar Geri Çekiliyor

Shenmue 3’e Yapılan Bağışlar Geri Çekiliyor

Uzun vakittir beklenen Shenmue 3’ün imalcisi Ys Net, geçen hafta yaptığı bir açıklamada oyunun çıkışını yaptıktan sonra bir yıllığına Epic Games Store özel oyunu olarak kalacağını açıklamıştı. Bu açıklama üzerine destekçileri tarafından reaksiyon toplayan imal, şu anda Steam üzerinden sadece istek listesine eklenebiliyor ve Kickstarter sayfasında oyunun Steam sürümüyle alakalı bir açıklama yapıldı.

Shenmue 3'e Yapılan Bağışlar Geri Çekiliyor

14 Haziran’da yapılan açıklamada, Ys Net, Deep Silver ve Epic Games, destekçilerinin yaşadığı rahatsızlıktan haberdar olduklarını söyledi. Oyunu bekleyenlerin sabırlı olmasını isterken, en yakın vakitte daima birlikte bu rahatsızlığı gidermek için bir yol bulacaklarını lisana getirdi.

Yapılan açıklamalarda Epic Games Store’la yapılan bir yıllık muahedeyi bozacaklarını söylemeseler de yaşanan rahatsızlığın dikkatlerini çektiği kesin. Hatta birtakım destekçiler Kickstarter üzerinden yaptıkları ön siparişleri iptal ederek hallerini ortaya koydu.

Bu ortada oyuncular Epic Games Store üzerinden yapılan satışlara birinci defa reaksiyon koymuyorlar. Daha evvel gibisi meseleler yaşanan oyunlarla ilgili Metro Exodus üzere büyük bir üretimin da içinde olduğu bir liste var.

Steam ve Epic Games Store ortasındaki bu rekabet en çok oyuncuları etkiliyor. Bu rekabetin yakın vakitte bitmeyeceği üzere, iki taraftan birinin bu rekabetten galip çıkması da pek mümkün görünmüyor. Steam uzun müddettir oyuncuların hayatında büyük yer kaplayan bir platform ve devirmesi de epey güç. Bu üzere gelişmeler de gösteriyor ki Steam’in muhafazacı bir kitlesi var ve bu olaylar yaşanmaya devam ederse ziyanlı çıkan taraf Epic Games olabilir.