Sony'nin Katlanabilir Telefonunda 10x Zoom Bulunacak

Sony’nin Katlanabilir Telefonunda 10x Zoom Bulunacak

Katlanabilir akıllı telefonlar günümüz teknoloji aleminin gündemine oturdu. Ne var ki teknolojimiz şu an için bu cins akıllı telefonlar için tam olarak kâfi değil. Aygıtların katlanabilir olması için kullanılan menteşeler sebebiyle katlanabilir akıllı telefonlar ziyadesiyle kalın oluyor ve bu da aygıtların tasarım hanesine bir eksi olarak yazılıyor.

Sony'nin Katlanabilir Telefonunda 10x Zoom Bulunacak

Geçtiğimiz gün Sony hakkında ortaya çıkan yuvarlanabilir ekranlı katlanabilir akıllı telefon çalışmaları artık büsbütün doğrulandı. Bugün açığa kavuşan bir bilgiye nazaran Sony'nin uzun vakittir üzerinde çalışıyor olduğu bu akıllı telefon Sony'nin efsane Xperia serisine dahil olacak.

Cihazın ekran tedarikinin LG tarafından sağlanacağı belirtilirken bu dizayna Sony, “nautilus tasarım” ismini veriyor. LG'nin CES 2018 fuarında tanıttığı 65 inçlik katlanabilir ekranlı akıllı televizyonun cebe sığacak kadar küçültülmüş versiyonu olacağı düşünülen Sony'nin katlanabilir akıllı telefonu birçok yeni teknolojiyi de bünyesinde barındıracak.

Gücünü Qualcomm'un Snapdragon 710 (prototipte SD 710 kullanılıyor, aygıt büyük ihtimalle Snapdragon 855 ile piyasaya sürülecek) yonga setinden alacak olan Sony Xperia aygıt, beklenen X50 modem sayesinde 5G irtibatlara da dayanak verecek.

Sony'nin Katlanabilir Telefonunda 10x Zoom Bulunacak

Yukarıdaki fotoğraftaki ekran Samsung'a aittir.

Kamera modülü içerisinde tam 10 kat yakınlaştırma (10x zoom) yapabilen bir sensör kullanılması beklenirken batarya tarafında ise 3.220 mAh kapasiteli bir (sadece 1 batarya) batarya kullanıldığı görülüyor. Batarya kapasitesinin öbür katlanabilir akıllı telefonlara nazaran çok düşük olmasının aygıtın dizaynının ince tutulabilmesine imkan tanıdığı düşünülüyor.

Sony Xperia katlanabilir akıllı telefonun önümüzdeki aralık ayında yahut 2020'nin başlarında duyurulması bekleniyor.