Tesla Araçlara Cuphead Oyunu Geliyor

Tesla Araçlara Cuphead Oyunu Geliyor

2014 yılında duyurulan ve resmi olarak 29 Ekim 2017 tarihinde piyasaya sürülen Cuphead oyunu, ziyadesiyle kolay üzere görünen fakat bir defa içine girildiğinde çıkışı neredeyse imkansız olan bir platform oyunu. Tesla ise bu oyunu elektrikli araçlarının dokunmatik ekranlarına getirmeyi planlıyor.

Tesla Araçlara Cuphead Oyunu Geliyor

Studio MDHR tarafından geliştirilen ve yakın vakitte Xbox One ve PC platformlarında 3 milyon satışa ulaşan Cuphead'in göze epey tanıdık gelen başkahramanı, 1930'lu yıllarda yayınlanan bir karikatürden esinlenerek oluşturulmuş. ABD merkezli görüntü oyunu ve cümbüş sitesi IGN tarafından yayınlanan bir habere nazaran ise Cuphead, çok yakında Tesla'nın Model 3, Model S ve Model X araçlarına geliyor.

Tesla Araçlara Cuphead Oyunu Geliyor

Bahsi geçen araçların beyni olarak tabir edilen büyük dokunmatik ekranları tıpkı vakitte güçlü yonga setlerine de sahip. Cuphead oyununun bu ekranlar aracılığıyla kullanıcının cümbüşüne sunulması planlanıyor. Şirketin CEO'su Elon Musk ile hususla ilgili şu açıklamada bulundu:

“Cuphead üzerinde çalışıyoruz. Oyunun geliştiricileri bunu hayata geçirmemizde yardımcı oluyorlar. Hoş ve eğlenceli bir oyun fakat delicesine sıkıntı hem de sadistçe. Küçük sempatik bir Disney kesimi üzere duruyor.”