Tor Tarayıcının 8.5.2 Sürümü Yayınlandı

Tor Tarayıcının 8.5.2 Sürümü Yayınlandı

Firefox’a gelen kritik güncellemenin akabinde Tor Project, kendi anonimliğini ve kapalılığını bir adım ileri taşıyacak ve Firefox’ta bulunan birebir güvenlik açığını önleyecek bir güncelleme yayınladı.

Bu haftanın başında Mozilla, Firefox 67.0.3 ve Firefos ESR 60.7.1 sürümlerini, kritik bir güvenlik açığını önlemek için yayınlamıştı. Bu güvenlik açığında makûs niyetli şahıslar, güvenlik açığı bulunan tarayıcı sürümüne sahip bireylerin sistemleri üzerinde tam yetkiye sahip olabiliyordu.

Tor Tarayıcının 8.5.2 Sürümü Yayınlandı

Tor Project takımının açıklamalarına nazaran Tor tarayıcınızı ‘daha güvenli’ ya da ‘en güvenli’ düzeylerinde kullanıyorsanız sorun sizi etkilemiyor.

Bilinmeyen bir sebepten ötürü grup, Tor tarayıcının yeni sürümünü Android kullanıcıları için yayınlamadı fakat Android kullanıcılarının sıkıntıyla karşılaşmaması için tarayıcı güvenlik ayarlarını ‘daha güvenli’ ya da ‘en güvenli’de kullanmaları önerildi. Birkaç gün içerisinde güncellemenin Android kullanıcıları için yayınlanması bekleniyor.

Tor Tarayıcının 8.5.2 Sürümü Yayınlandı

Tor Project’teki Baş Otomasyon Mühendisi Nicolas Viigier “Android işletim sistemindeki güvenlik düzeyi, URL barının sağında bulunan menüye gidip Güvenlik Ayarlarını seçerek değiştirilebiliyor” açıklamasını yaptı.

Tor tarayıcısı çoklukla gizliliklerinin açığa çıkmasını istemeyen kullanıcılar tarafından kullanıldığı için Tor kullanıcılarına tarayıcılarını güncellemelerini öneriyoruz.