2019'un En Güncel ve En İşe Yarar 5 Google Chrome Eklentisi

2019’un En Güncel ve En İşe Yarar 5 Google Chrome Eklentisi

Google Chrome’nin dünyanın en fazla kullanılan web tarayıcısı olduğu biliniyor. RAM ve işlemciyi zorladığı konusunda birtakım tenkitlere maruz kalsa bile Chrome; pak arayüzü, fonksiyonel kullanıcı tecrübesi, kolay senkronizasyonu ve daha pek çok özelliğiyle Google’ın en sevilen ve en çok kullanılan hizmetlerinden biri.

Chrome’nin tüm bu özelliklerine ek olarak fonksiyonelliğini arttırmanın bir öbür yolu daha bulunuyor: ‘eklentiler’ (ya da uzantılar).

Bu içerikte vaktinizi harcayan birtakım vazifelerinizi ve işlerinizi otomatikleştirecek ve internette geçirdiğiniz vakti daha fonksiyonel olarak kullanmanıza yardımcı olacak 2019'un en uygun Chrome uygulamalarını listeledik. Başıklara tıklayarak ilgili ekleti sayfasına ulaşabilirsiniz.

Google Keep:

2019'un En Güncel ve En İşe Yarar 5 Google Chrome Eklentisi

Google’ın kolay lakin kullanışlı not tutma uygulamasının Chrome eklentisi; daha sonra ziyaret etmek isteyebileceğiniz sayfaları, fotoğraf ve metinleri kaydetmenizi sağlıyor. Not etmek istediklerinizi Google Keep ile süratli bir halde kaydedebilirsiniz. Bu sayede çalışırken ya da internette gezinirken aklınıza bir fikir geldiğinde anında kaydederek unutmamış, fikrinizin yok olmasına müsaade vermemiş olursunuz. Google Keep uzantısının en düzgün yanı ise hem iOS’ta hem de Android’de taşınabilir uygulamasının bulunması ve bunlarla hayli kolay bir formda senkronize olması.

Stay Focusd:

2019'un En Güncel ve En İşe Yarar 5 Google Chrome Eklentisi

Eğer internette gezinirken vaktin nasıl geçtiğini fark etmeyenlerdenseniz bu eklenti, sizin için biçilmiş kaftan. Stay Focusd, internette gereksiz yere fazla vakit geçirerek vakit kaybına yaşama ihtimalinizin olduğu web sitelerinde harcayabileceğiniz süreyi sonlar. Bu sayede verimliliğinizi arttırabilirsiniz.

ZenMate VPN:

2019'un En Güncel ve En İşe Yarar 5 Google Chrome Eklentisi

Çeşitli yasaklar ve engellenen internet siteleri sayesinde Türk internet kullanıcıları olarak VPN’ler ile aramız uygun sayılır. Lakin pek aşina olmayanlar için ZenMate VPN, kullanışlı bir Chrome eklentisi olabilir. Türkçe’ye Sanal Özel Ağlar olarak çevrilebilen VPN’nin yasaklı sitelere erişimin yanı sıra bir öteki yararı, göz atma oturumlarınızı teminat altına alması. Google’ın çevrimiçi olduğumuzda göz atma alışkanlıklarımız ile ilgili bilgi topladığını artık hepimiz biliyoruz. ZenMate VPN, daha fazla zımnilik sağlamak için içi bir yol olabilir.

ZenMate VPN, ömür uzunluğu fiyatsız bir plan ile Chrome için en düzgün VPN uygulamalarından biridir. Fiyatsız bir VPN’nin sunabileceği her şeye sahiptir. Trafik şifrelemesi, yüksek sürat, proxy pozisyonları için birden çok sunucu üzere özelliklere sahip olan eklenti, bilgisayar korsanlarından korunmanız için WebRTC engelleme ve NATFirewall üzere ek güvenlik tedbirlerine sahiptir.

EasyReader:

2019'un En Güncel ve En İşe Yarar 5 Google Chrome Eklentisi

Bu eklenti, internet sayfalarındaki uzun makalelerin okunabilirliğini arttıran ve özelleştiren kullanımı kolay bir okuyucudur. Pop-up’lar üzere rahatsız edici ögelerin olmadığı bir arayüzde kolay bir okuma yapmanızı sağlar.

UserSnap:

2019'un En Güncel ve En İşe Yarar 5 Google Chrome Eklentisi

UserSnap, geliştiricilerin uygulamalarını test etmelerine, ekran manzaralarını yakalamalarına, yanlışları izlemelerine ve üzerinde çalıştıkları rastgele bir web site yahut uygulamada geri bildirim almalarına imkan tanır. Geliştiriciler için en fonksiyonel eklentilerden biridir.

Google Chrome için çok sayıda fonksiyonel uygulama bulunsa bile çok fazla uzantı kullanmanın performansını etkileyebileceğini lütfen unutmayın. Bu nedenle, sadece gereksiniminiz olan ve gerekli en az sayıda Chrome uzantılarını kullanmanızda yarar var.