BMW Tamircileri Akıllı Bir Gözlük Kullanacak

BMW Tamircileri Akıllı Bir Gözlük Kullanacak

BMW’de çalışan tamirciler üst teknoloji kullanmaya başladı. Merkezi Almanya’da bulunan araba üreticisi, tamircilerinin kullanacağı Realware HMT-1 isimli akıllı gözlüklerini alet çantalarına eklediklerini duyurdu. Akıllı gözlükler sayesinde otomobillerin tamir süreci düşecek ve servis merkezleri daha tesirli bir biçimde çalışacak.

Ubimax’in artırılmış gerçeklik teknolojisi sayesinde tamirciler, servis kılavuzlarına kalın kitapları karıştırmadan istedikleri anda ulaşabilecek. Örneğin BMW 3 Serisi bir araçta su pompasını değiştiren bir teknisyen parçayı nasıl yerleştirebileceğini o an görebilecek. BMW yazılımın kullanıcı dostu olduğunu da bildirdi.

BMW Tamircileri Akıllı Bir Gözlük Kullanacak

Kullanılan teknoloji tıpkı vakitte tamircilerin mühendislerle görüşmesi gerektiği vakit bir irtibat kurmaya da yardımcı oluyor. Akıllı gözlükleri kullanan bir tamirci, mühendis gruptan biriyle anında görüşerek gereksinimi olan bilgiyi de ediniyor. Mühendis de tamircinin gördüklerini gördüğü için daha sağlıklı bir yönlendirme gerçekleştirilebiliyor.

Son olarak ses komutuyla çalışan gözlük üzerinden bir süreç yapan tamirciler, iki elini kullanırken de gözlükle etkileşim içerisinde bulunabiliyor. 2019’un sonuna kadar ABD’de bulunan 347 BMW merkezi ve seçkin Küçük noktası akıllı gözlüğü kullanacak.