Redmi, Büyük Kapasiteli Powerbanklerini Piyasaya Sürdü

Redmi, Büyük Kapasiteli Powerbanklerini Piyasaya Sürdü

Redmi, Çinli teknoloji devi Xiaomi’nin bütçeye daha uygun modellerini piyasaya sürdüğü alt markası. Tıpkı üst markası Xiaomi gibi eser çeşitliliğini devamlı olarak geliştiren Redmi, markasının altında iki adet büyük kapasiteli powerbank piyasaya sürdü. Büyük kapasitelerinin yanında dikkat çeken özellik ise powerbanklerin fiyatlarının çok uygun olması. 

Redmi, Büyük Kapasiteli Powerbanklerini Piyasaya Sürdü

Redmi, 10.000 ve 20.000 mAh’lik powerbankleri bugün Çin’de satışa sundu. 10.000 mAh’lik powerbankin fiyatı 59 Yuan (50 TL) iken, 20.000 mAh’lik model ise 99 Yuan (81 TL) olarak belirlendi. Her iki powerbank de çift giriş ve çift çıkış irtibat noktalarına sahip. Girişlerden biri microUSB girişine sahip şarj aygıtı kullananlar için, başkası ise USB Type-C kullananlar için yapılmış ve bunların yanında iki adet USB Type-A girişi bulunuyor.  

İki aygıtın 10.000 mAh’lik modelinden bahsetmek gerekirse, bu modelde süratli şarj takviyesi bulunmuyor, aslında biraz da bu yüzden daha ucuz. Giriş portları 5V ve 2.1A şarjı destekliyor ve aygıtları 5.1V/2.4 güç pahaları ile şarj edebiliyorsunuz. 20.000mAh’lik model ise birinci modelden biraz daha iri görünüyor. Kardeşinin yaklaşık iki katı olan bu model süratli şarj takviyesini kullanıcılara sağlıyor. Giriş portları 10W (5V/2A) ve 18W (9V/2A) bedellerine sahipken, çıkış portları ise 12.24W (5.1V/2.4A), 18W (9V/2A) ve 18W (12V/1.5A) kıymetlerine sahip. 

Şu an piyasadaki iki model de sırf beyaz renk seçeneği ile satılıyor ve iki modelin de diğer bir varyantı bulunmuyor. Redmi, bu aygıtların şarj olurken yahut şarj ederken kullanıcıların güvenliğini sağlayabilmek için dokuz farklı müdafaa sağladığını belirtiyor.