Microsoft Edge Chromium Neden Bu Kadar İyi

Microsoft Edge Chromium Neden Bu Kadar İyi

Microsoft Chromium Edge tarayıcısının ön izleme sürümü geçtiğimiz günlerde kullanıma açılmıştı ve günlük kullanım için önerilmemesine karşın, bu erken sürümü pek çok kullanıcı kurmuştu. Chromium kullananların bu tarayıcıya devam etmemeleri için hiçbir neden yok, zira yeni Microsoft Edge hâlâ devam eden geliştirmeler olmasına karşın meselesiz bir biçimde çalışıyor.

Windows 10’un varsayılan tarayıcısı olan Edge bir evvelki tarayıcı olan Explorer’ın berbat imajını bir türlü toparlayamadı. Edge’in başarısızlığının nedeni aslında çökme riski yahut tarayıcının kararlılığı değil. Edge’in ana başarısızlık sebebi Chrome ve Mozilla Firefox üzere daha tanınan olan alternatif tarayıcılardan özellik olarak hayli geride kalması.

Microsoft Edge Chromium Neden Bu Kadar İyi

Yeni tarayıcı Chromium Edge bu eksik özellikleri gidermiş görünüyor. Chrome’un özelliklerini barındıran Chromium Edge farklı platformlarda da çalışabilecek. Ayrıyeten, Chrome'da bulunan eklentileri de çalıştırabilecek olan Chromium Edge, karanlık mod dayanağı de sunuyor. 

Yeni tarayıcıyı kullanan bireyler, tarayıcıyı varsayılan olarak değiştirmeye başlamış durumdalar. Bilgisayarınızın web tarayıcısı kısmında, hâlâ Microsoft Edge önerilen tarayıcı olarak tavsiye ediliyor. Bunun nedeni, Microsoft’un tarayıcıyı şimdi Chromium tabanlı kardeşi ile değiştirmemiş olması. Chromium Edge, şu an için hayli yeterli bir alternatif. Hem Chrome özelliklerini kullanması hem de Microsoft tarafından daima desteklenecek olması tarayıcıyı ağabeyi Edge’den daha üstün bir pozisyona yükseltiyor.  

Chromium Edge’in hâlâ devam eden bir çalışma olduğunu ve şu anda bile Microsoft’un piyasaya istikrarlı bir biçimde çıkartmak için uğraştığını hatırlatalım.