Oppo, Ekrana Gömülü Kameralarını MWC 2019'da Tanıtabilir

Oppo, Ekrana Gömülü Kameralarını MWC 2019’da Tanıtabilir

Bu ayın başlarında ekrana gömülü ön kamera teknolojisini tanıtan Oppo, büsbütün çentiksiz ve çerçevesiz telefonların önünü açacak teknolojisinin nasıl çalıştığını göstermeyi planlıyor.

Ekrana gömülü parmak izi okuyucularıyla benzeri bir yapıya sahip olan kameralar, hiçbir çentik, çerçeve ya da kızağa muhtaçlık olmadan fotoğrafınızı çekebilecek. Bu da telefonlardaki ekran gövde oranının artırılmasına imkan tanıyacak.

Oppo, Ekrana Gömülü Kameralarını MWC 2019'da Tanıtabilir

Tabii ki tasarım konusunda büyük artıları olan bu teknolojinin dezavantajları da bulunuyor. Oppo’nun Lider Yardımcısı Brian Shen, telefonun kamerası ekran içerisine gömüleceği için optik kalitede kimi düşüşlerin beklendiğini açıkladı. Shen’in açıklamasının sonunda söylediği üzere hiçbir teknoloji kusursuz bir biçimde başlamıyor ve ekrana gömülü kameralar da buna bir örnek olacak.

MWC 2019’da Oppo’nun sırf teknolojisini mi tanıtacağı yoksa teknolojiye sahip bir telefonu kullanıcıların beğenisine mi sunacağı şu an için gizemini koruyor. İkinci olasılığın gerçekleşeceğini düşünürsek, yeni teknolojilerin ucuz olmadığını ve çıkacak telefonun fiyatının önemli manada kıymetli olabileceğini söyleyebiliriz.

Oppo, ekrana gömülü kameralar üzerine çalışan tek firma değil. Daha evvelden Xiaomi’nin ekrana gömülü bir kamerayı tanıttığı ve Samsung’un da bu üslup ön kameralar üzerine çalıştığı belirtilmişti. Yeniden de teknolojiyi kullanıcılara birinci tanıtacak ismin Oppo olması beklenen.