ABD, Facebook'tan Kripto Para Planlarını Durdurmasını İstedi

ABD, Facebook’tan Kripto Para Planlarını Durdurmasını İstedi

ABD'li kanun yapıcılar, toplumsal medya devi Facebook'tan resmi olarak Libra kripto parasıyla ilgili geliştirme sürecini durdurmasını istedi. Calibra'nın altında geliştirilen ve Facebook'un kripto parası olmaya hazırlanan Libra; Messenger ve WhatsApp'a entegre olmasının yanı sıra başlı başına bir uygulama olarak da 2020 yılında çıkacak.

ABD, Facebook'tan Kripto Para Planlarını Durdurmasını İstedi

ABD Temsilciler Meclisi Mali Hizmetler Kurulu Temsilcisi Maxine Waters, proje duyurulduktan kısa bir mühlet sonra bu türlü bir hareketin geleceğini bildirmişti. Water'ın Facebook CEO'su Mark Zuckerberg, COO Sheryl Sandberg ve Calibra CEO'su David Marcus'a gönderdiği mektupla birlikte bu istek resmiyete döküldü.

ABD, Facebook'tan Kripto Para Planlarını Durdurmasını İstedi

Son gelen haberlere nazaran Waters, toplumsal medya devi Facebook'a, Libra konusundaki süreçlerini sonlandırması için tekrar tekrar ikazlarda bulunmuştu. İhtarların dikkate alınmamasının akabinde şirkete resmi bir mektup gönderildi.

Facebook, kendi kripto parasını kurmak için dünyanın farklı yerlerinde bulunan 27 kuruluşla anlaşmış durumda. Bu mektubun akabinde Facebook'un nasıl bir yol izleyeceğini ya da Libra'nın geleceğinin nasıl olacağını vakit içerisinde göreceğiz.

Sosyal medya devi Facebook, haberi yazdığımız an prestijiyle hususa dair rastgele bir açıklamada bulunmadı.