BenQ'nun Profesyonel Fotoğrafçılar İçin Yeni Monitörü

BenQ’nun Profesyonel Fotoğrafçılar İçin Yeni Monitörü

İş monitörlere gelince, hepsi birbirinden farklı olabiliyor. Genel kullanımlar için eksiksiz çalışan monitörler mevcut, bunun yanı sıra yüksek yenileme suratlarına ve süratli reaksiyon mühletlerine sahip olan oyunculara yönelik monitörler de var. Bunların da yanında profesyonel fotoğrafçılar için tasarlanmış renkleri olabildiğince yanlışsız gösteren monitörler mevcut. 

Eğer buraya kadar monitör çeşitleri hakkındaki her şey tamamsa, biraz da BenQ’nun yeni monitörü PhotoVue SW270C’den bahsedelim. Şirketin internet sitesinde yer alan yeni monitör, 27 inç bir ekrana sahip olacak ve sırf 2K çözünürlük sunacak lakin bunun bir hoş yanı ise kıymetli 4K monitörlerden daha uygun fiyatla kaliteli bir manzara elde etmek mümkün olacak. 

BenQ'nun Profesyonel Fotoğrafçılar İçin Yeni Monitörü

BenQ internet sitesinde yer alan bilgilere nazaran, PhotoVue SW270C, %99 Adobe RGB renk alanına sahip olacak ve muhteşem geniş renk aralıklarına sahip olacak. Monitör tıpkı vakitte grafik kartının hiçbir özelliğine dokunmadan renkleri ve imgeyi baştan yapılandıracak. Monitörün birebir vakitte bir USB-C portu olacak, bu halde monitör dizüstü bilgisayara bağlanabilecek ve tıpkı vakitte şarj edilebilecek. 

Monitörde bir adet HDMI 2.0 portu, bir adet DisplayPort, iki tane USB 3.1 ilişki noktası ve bir adet SD kart okuyucu yer alacak. Monitör şu anda BenQ’nun internet sitesinde satın alınabilir durumda olmasa da çeşitli birtakım internet sitelerinde satın alınabilir durumda.