Commodore 64, Yıl Sonunda Tam Boy Olarak Geri Dönüyor

Commodore 64, Yıl Sonunda Tam Boy Olarak Geri Dönüyor

Son yıllarda eski konsolların yenilenip tekrar piyasaya sürülmesi üzere bir akım başladı. Nintendo, NES ve SNES Classic ile büyük muvaffakiyet yakaladı. Sony’nin PlayStation Classic’i var. SEGA bize the Genesis Küçük için kelam verdi. Madenden çıkarılmamış tahminen de en bedelli modül ise bu yıl sonunda yine raflarda uzunluk gösterecek. Commodore 64, aralık ayında tam uzunluk olarak tekrar piyasada olacak. 

Commodore 64 özünde bir konsol değil, bilgisayardır. Yeniden de herkesin oyun oynamak ve eski anıları yaşatmak için kullanacağı gerçeği nedeniyle bir konsol olarak isimlendiriliyor. En azından son devirde durum bu.

Koch Media ve Retro Games, çağdaş sistemlerle güncellenmiş bir Commodore 64 olan The C64’ü hazırlayacak. Retro Games bundan birkaç yıl evvel de büsbütün işlevsel olan küçük bir Commodore 64 üretmişti. 

Commodore 64, Yıl Sonunda Tam Boy Olarak Geri Dönüyor

5 Aralık 2019’da çıkacak olan konsolun fiyatı 119,99 Euro olacak. Aygıtta büsbütün işlevsel bir klavye, BASIC’i başlatabilme yeteneği, Commodore Vic 20 uyumluluğu olacak. Çağdaş ekranlar için HDMI çıkışı koyulacak olan aygıtta California Games, Boulder Dash, Paradroid, Hover Bovver, Idris Alpha, Gridrunner, Attack of the Mutant Camels ve Planet of Death isimli oyunlar da yer alacak.

Retro Games’in yöneticilerinden olan Paul Andrews, bir kere daha Koch Media ile çalışarak, en sevilen retro oyunları ve en ikonik konut bilgisayarlarından ikisini geri getirecekleri için çok keyifli olduklarını söyledi. 

Yeni konsolun ön siparişleri şu anda GAME sitesi üzerinden verilebiliyor.