Oculus Quest, 2 Haftada 5 Milyon Dolar İçerik Satışı Yaptı

Oculus Quest, 2 Haftada 5 Milyon Dolar İçerik Satışı Yaptı

Facebook, yakın tarihte Oculus Quest’in ne kadar sattığı hakkında bir açıklama yapmadı fakat şirket, VR oyun setinin tesirini ölçebilecek bir parametreyi hesapladı ve tahlil sonuçlarını duyurdu.

Facebook'un AR/VR lider yardımcısı Andrew Bosworth, Quest'in piyasaya çıkarılmasından sonraki birinci iki haftada içerik satışlarında 5 milyon dolarlık bir düzeye ulaşıldığını belirtti lakin bu açıklamanın toplamda 5 milyon dolarlık bir gelir yahut kâr manasına gelip gelmediği bilinmiyor.

Oculus Quest, 2 Haftada 5 Milyon Dolar İçerik Satışı Yaptı

Bir öbür soru da karın geliştiricilerle nasıl paylaşıldığı. Bilindiği kadarıyla Beat Sabre, şu an en yüksek puan alan Quest uygulaması. Bu, şu anda Quest'in en çok satan uygulaması olabileceği ihtimalini kuvvetlendiriyor. Superhot ve Fast Travel üzere oyunlar da Quest platformunun muvaffakiyetini gösteriyor.

Facebook, sanal gerçekliğin gelişimi için büyük gayret gösteriyor. Oculus Quest, bağımsız olarak çalışıyor ve bir PC ya da öbür bir aygıtla ilişki gerektirmiyor.

Geliştiriciler için bu platformun geleceğinin nasıl şekilleneceğini şimdiden bilmek sıkıntı lakin şu an için Quest, değerli bir muvaffakiyet yakalamış durumda. Ayrıyeten Quest’in başarısı, öteki platformlar için geliştiricilere umut olur mu yoksa Facebook’un bu başarısına rakip olmak çekince yaratır mı bilinmez.