YouTube Premium Türkiye Açıldı - Fiyatı ve Özellikleri

YouTube Premium Türkiye Açıldı – Fiyatı ve Özellikleri

Ücretli dizi ve sinema platformlarının yükselişiyle birlikte YouTube, 2010’lu yılların başından bu yana fiyatlı abonelik sistemine dayanan bir servis üzerinde çalışıyordu. 2014’te karşımıza müzik odaklı Music Key servisi çıkmış, 2015’te bu servis tüm içerik usullerini karşılayacak formda YouTube Red olarak isimlendirilmişti. Bundan yaklaşık 14 ay evvel, 17 Mayıs 2018’de ise YouTube Premium yayın hayatına başladı.

ABD, Avrupa ve Asya’da kimi ülkelerde kullanıma sunulan YouTube Premium, tıpkı Netflix üzere aylık fiyat ödeyerek özel içeriklere ulaşma fırsatı sundu. İçerik üreticileri, reklam gelirlerine paydaşlık modeli dışında ikinci bir gelir kaynağına kavuştu. Ayrıyeten izleyiciler, daha kaliteli içeriklere reklamsız biçimde ulaşma fırsatı yakaladılar. Üstelik bu hizmetin içerisine Spotify rakibi YouTube Music de dahil!

YouTube Premium özellikleri:

YouTube Premium Türkiye Açıldı - Fiyatı ve Özellikleri

Türkiye için bir müddettir planlama evresinde olan servis, yurt dışındaki tüm özellikleriyle birlikte ülkemiz için de resmi olarak hizmet vermeye başladı. Kelam konusu özellikler şöyle:

 • Tamamen reklamsız YouTube tecrübesi,
 • Spotify rakibi YouTube Müzik uygulamasına erişim, art planda müzik dinleme, çalma listeleri oluşturma ve paylaşma,
 • Netflix gibisi olan yalnızca Premium kullanıcılarına özel YouTube Originals içeriklerine erişim, 
 • Standart YouTube görüntülerini “picture in picture” yani “resim içinde resim” formunda farklı uygulamalarda gezinirken kullanabilme,
 • İstenilen kanalın görüntülerini indirme ve dahili hafızadan izleme, 
 • Abone olunan kanalların son görüntülerini otomatik olarak indirme,

YouTube Premium Türkiye fiyatı:

YouTube Premium Türkiye Açıldı - Fiyatı ve Özellikleri

YouTube Premium Türkiye, tüm bu hizmetleri 4 farklı pakette sunuyor. Tüm paketlerin birinci 3 ayı büsbütün fiyatsız. O paketler şu halde:

 • Tek kişilik ferdi abonelik paketi: 16,99 TL 
 • 5 kişilik aile abonelik paketi: 25,99 TL
 • Yalnızca YouTube Müzik aboneliği (Bireysel): 13,99 TL
 • Yalnızca YouTube Müzik aboneliği (Aile): 20,99 TL

YouTube Premium'a nasıl abone olunur?

 • Bunun için yapmanız gereken süreçler çok kolay. Bilgisayar ortamındaysanız YouTube anasayfasından sol taraftaki menüyü açın, alt kısımda “YouTube Premium” sekmesine tıklayın. 
 • Mobil uygulamada ise sağ üstte bulunan profil simgesine dokunarak, “Ücretli Üyelikler kısmını açın,

YouTube Premium sayfasına ulaşmak için abone olmak için tıklayın.

Her iki seçenekte de üstte bahsettiğimiz paketler listelenecek. Bu listeden dilediğinizi seçip banka ya da kredi kartını bilgilerinizi girerek YouTube Müzik ve YouTube Premium'u kullanmaya başlayabilirsiniz. En azından birinci 3 ay fiyatsız olduğu için denemeye kıymet görünüyor.

YouTube Premium'un kullanımı, ayrıntı özellikleri hakkında sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz, takipte kalın. YouTube kanalımıza abone olmak için buraya tıklamayı unutmayın.