Apple Sonbaharda Yeni Macbook Modellerini Piyasaya Sürebilir

Apple Sonbaharda Yeni Macbook Modellerini Piyasaya Sürebilir

Apple, bugün Avrasya Ekonomik Komisyonu’nda 7 yeni Mac sürümünün lisansını aldı ve bu sonbaharda gelebilecek Macbook sürümlerini tanıttı. Birinci olarak MacRumors tarafından tespit edilen yeni Mac’lerin evraklarının 'taşınabilir şahsî bilgisayarlar' olacağını belirtildi. Yeni model numaraları A2141, A2147, A2158, A2159, A2179, A2182 ve A2251. Bu model numaraları macOS 10.14’ü yazılım sürümü olarak listeliyor.

Lisanslama, yeni Macbook’ların gelmesinin çok uzun vakit almayacağını öne sürse de tam olarak ne vakit geleceğini tespit etmek sıkıntı görünüyor. Yeni iPad Air ve iPad Küçük, piyasaya sürülmeden 2 ay evvel Avrasya bilgi tabanına girilirken Apple’ın Eylül ayındaki iPhone etkinliğinden yaklaşık 4 ay evvel, iPhone 11 modelleri için bir lisanslama yapıldı.

Apple Sonbaharda Yeni Macbook Modellerini Piyasaya Sürebilir

Yeni sürümler ortasında 2017 yılından beri güncellenmemiş bir Macbook olabilir. Apple’ın ayrıyeten 16 inç ekranlı yepisyeni bir Macbook Pro üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Bu lisanslamalar, yeni Macbook’lar ve yeni Macbook Pro’lar için sürüm kodları da olabilir. Apple, aktüel Macbook modellerine yeni bir model eklemeyebilir ve var olan modellerini güncelleyebilir.

Hatırlayacak olursak Apple, geçen ay yenilenen Macbook Pro modellerini piyasa sürmüştü. Macbook Air de geçtiğimiz Ekim ayında Retina ekran, Touch ID, yepisyeni bir tasarım ve daha birçok yeni özelliklerin geldiği büyük bir yükseltme almıştı.