Apple, MacBook Air İçin Ücretsiz Onarım Programı Başlatacak

Apple, MacBook Air İçin Ücretsiz Onarım Programı Başlatacak

Apple'ın, kendi tarifine nazaran MacBook Air aygıtlarının 'çok küçük bir kısmında' bulunan bir anakart yanılgısı sebebiyle fiyatsız bir tamir programı başlatması bekleniyor. Apple şu an için sessiz kalıyor olsa da 9to5mac'in aracılığıyla elde ettiğimiz Apple Store çalışanlarına verilen dokümanlar, aygıtların potansiyel güç sıkıntılarına sahip olduklarını belirtiyor.

Apple Store çalışanlarına verilen dokümanlarda güç problemleri bilhassa belirtilmiyor lakin Apple'ın bir tamir programı başlatmak ve aygıtları fiyatsız tamir etmek istediği biliniyor. Dokümana nazaran yanılgılı olan modellerin anakartı değiştirilecek.

Apple, MacBook Air İçin Ücretsiz Onarım Programı Başlatacak

Onarım programı resmi olarak duyurulmadığı için kusurlu aygıtlar hakkında model numarası ya da çıkış yılı üzere bir bilgi açıklanmamış olsa da Apple'ın bu şahıslara e-posta yoluyla ulaşacağı bilgisi ortaya çıktı. Yeniden de kullanıcıların en yakın Apple Store'a giderek MacBook Air aygıtlarını denetim ettirmeleri üzere bir seçenekleri de bulunuyor.

Apple, 13 inçlik MacBook Air Retina'nın bu meseleyle karşılaştığını ve 2015 ve sonrası için tamirat programının açılacağını bildirdi.