Google, Artık Tablet Yapmayacağını Onayladı

Google, Artık Tablet Yapmayacağını Onayladı

Google, gelecekte tablet dalında bulunmayacağını ve geliştirme sürecinde olan iki modelinin projelerini durdurduğunu onayladı.

Son tableti Pixel Slate’i 2018 yılında tanıtan Google, daha küçük boyutlu iki yeni tablet üzerine çalışıyordu fakat dizüstü bilgisayarlara odaklanmak gayesiyle tabletlerin geliştirme sürecini durdurdu.

Google, Artık Tablet Yapmayacağını Onayladı

Pixel Slate, Google’ın ‘Pixel’ ismini taşıyan birinci tabletiydi. Google’ın tablet üretimini durdurduğuna dair bilgiyi aldığımız kaynak olan Computerworld’ün belirttiğine nazaran Google, tabletin tanımını 'bir klavyeden büsbütün çıkabilen ya da direkt olarak hiçbir klavyeye sahip olmayan' bir aygıt olarak yapıyor. Google, Pixelbook üzere ikisi bir ortada aygıtlarını dizüstü bilgisayar olarak tasarlayacağını ve aygıtların tablet olmayacağını da belirtti.

Bir Google sözcüsüyle görüşen Computerworld editörü, tablet üzerine çalışan bireylerin dizüstü bilgisayar departmanına kaydırıldığını belirtti.

Şu an için Google’ın bir anda tablet dalından neden çekildiği bilinmiyor fakat teknoloji devinin Apple ve Samsung’la olan rekabette zorlandığı herkes tarafından biliniyor.